Duman: Urfanatik.Coma iddialı Açıklamalarda Bulundu

Bölgesel amatör liginde Osmaniye Fk sporun başarılı oyuncusu Şanlıurfa’da 3 lig takımlarından Karaköprü Belediyespor’da oynamak için Urfanatik.Com’a açıklamalarda bulundu.

Duman: Urfanatik.Coma iddialı Açıklamalarda Bulundu

Yayın hayatına başladığı günden bu yana Şanlıurfa’da spor alanına çok kısa zamanda damgasını vurarak ve her zaman amatör takımların ve futbolcuların sesine kulak vererek sorunlarını gazete sütunlarına taşıyarak yetkililere ulaştıran Urfanatik Gazetesi, o günden bu güne kadar çizgisini değiştirmeyerek yoluna emin adımlarla yürüyerek değil koşarak devam ediyor.

Her hafta bir amatör takım futbolcusuyla röportaj yaparak gündeme damgasını vuran Urfanatik Gazetesi’nin bu haftaki Osmaniye Fk spor  oyuncusu Sinan Mert duman  Şanlıurfa’da Karaköprü Belediyespor’a gelmesi için  futbol hayatını değerlendirdi.

"Futbol, ezilen halkların mutluluğudur."

Futbola 2009 yıllında Dervişiye spor’da başladım belki Türkiye’nin tek köy takımıydı o sene benim için iyi bir sezon olmuştu aslında futbola ilk başladığımda hedefim yoktu ama futbol benim hayatıma girmişti bir defa o ve ikinci sezonda aynı takımda yani kendi köyümün takımın da oynadım her gecen yıl daha iyiye gidiyordum Osmaniye 1.amatör küme’de kendimden söz ettirmeye başladım ve o ikinci sezonda Osmaniyesizi bölgesel amatör lig de temsil eden Önder spor la antrenmanlara çıkmaya başladım.devreden sonra olduğu için köyümüzün takımı Devrisiye spordan sezon sonunda ayrılacaktım ve önder sporda tecrübeli ablilerinde yardımıyla çok farklı futbol oynamaya başladım ve kendime güvenim geldi.

"Yıldızlarla çalışmak zor değildir. Asıl zor olan yeteneksiz olup kendisini yıldız sananlarla çalışmaktır"

Artık hedef koydum futbol için meslek edindim daha çok çalışmaya başladım bu arada ligin en son maçında Gaziantep spor’un alt yapı hocası maçımı izlemiş ve beni sezon başında takımda görmek istediğini söylemişti lakin ben liseyi bazı sebeplerden  dolayı dışarıdan okumaya başlamıştım 2010 yılının son aylarında askerliğimi tecil edemedim ve askere gitmeye mecbur kaldım.

"Türkiye tercihi benim için bir seçim değildi. Eve girip kapıyı kapattığım zaman ben Türk'üm."

Bir buçuk sene aradan verdikten sonra Osmaniye 1.amatör kümede endüstri meslek lisesi spor kulübünde futbola devam ettim ilk senede sezon devam ederken devreye yakın bizim grup sezon Osmaniye spordan teklif aldım ama başkanımız o yıl beni bırakmadı ve önümüzdeki yılda eml spor da devam ettim Osmaniye spor şampiyon olup bölgesel amatör lige yükselmişti ben yine eml sporla başlamıştım  be o senede Osmaniye spor beni aradı ve seni yeşil sarı renklere bağlamak isteklerini söyledi ama başkanımız beni o senede vermedi benim hedeflerim vardı başkanla karşılık olarak görüştüm ve evraklarımı aldım sezon sonu takımdan ayrılarak kendi çabamla kendimi bir üst lige gitmek için çalışmaya başladım.

"Bir takım küme düşerse futbolcular gider, adamlar kalır."

Ve o sene Ağrı patnos gençlik spora anlaştım. ve benim ilk bölgesel lig tecrübem olacaktı genç bir takımdık ilk maçımızda Türkiye kupası 12 Bingöl spordu o maçta iyi bir performansla lige başladım ve her maç üzerine koyarak devreye kadar oynadım ve sonra beni bölgesel amatör ligin 1.grubun 3 sıradaki Tatvan gençler birliği hocası aradı. ve benimle anlaştı. Tatvan’a giderek orda antrenmana çıkmaya başladım ama hocamız takımdan ayrılınca başka hoca gelerek takımın başına benim transferim olmadı.

"Yaptığım hiçbir hareketten pişman değilim. Dünün hataları bugünün deneyimleridir."

Futbolda her zaman torpil önemliydi ve ben 3 liğden düşen adıyamansporla anlaştım aynı ğün içerisinde Adıyaman spor ile sezonu tamamladım ve yeni sezonda Ladik belediye sporla anlaştım ama bazı Sebeplerden dolayı kampa katılamadım transferin son günü denizli süper amatör liginde Serinhisar sporda başladım hedefimiz şampiyonluktu ve devreye yakın beni bölgesel amatör liginde 5 grubta yer alan şampiyonluğa oynayan şehrimin takımı Osmaniye spora transfer oldum o sene Osmaniye sporda kendimi daha çok geliştirdim ve yeni sezonda yine Osmaniye spor anlaştım.

‘’Defans oyuncularına çalım atmak, diktatörlere çalım atmaktan daha kolay."

 Hedef yine şampiyonluktu devre arasına liderliği kaptırmadık ve devre arası maddi problemlerden dolayı ben takımdan ayrılarak denizlinin bölgesel amatör takımı Pamukkale spora transfer oldum ve sezonu iyi bir şekilde tamamladım yeni her sene farklı futbol oynamaya her gecen gün üzerine koyarak ilerledim ve  hedefimde bir üst lig vardı daha iyi kulüpler de futbol oynamak istiyordum bunlardan bir kaç tanesi 11 nisan spor Kara köprü belediye spor Şanlıurfa Büyükşehir belediye spor ve şuan 3 ligde olan Osmaniye spor futbolda ilerlemek için çok çalışmak lazım şans bulman lazım ve elinden de birilerinin tutması lazım.

"Yedek beklemeyi bilmeyen futbolcu, büyük futbolcu olamaz."

Ben bu yaşa kadar hep tek başıma hedefime ilerlemeye başlamıştım ve yeni sezonda yine Tatvan gençler birliği sporla anlaştım ve devre arası yine ayrılmak zorunda kaldım ve Ordu kumru belediye sporla anlaştım ve süper amatör liginde tamamladım.dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER