Cankurtaran:'Kaleciler İçin Maç Sadece 90 Dakika Değil 5400 Saniyedir'

Geçtiğimiz sezon Karaköprü belediye spor’da en çok emeği olan ve 3 lig için büyük emek harcayan Doğan Cankurtaran Urfanatik gazetesine açıklama yaparak Hakem ve federasyonu göreve davet etti.

Cankurtaran:'Kaleciler İçin Maç Sadece 90 Dakika Değil 5400 Saniyedir'

Yayın hayatına başladığı günden bu yana Şanlıurfa’da spor alanına çok kısa zamanda damgasını vurarak ve her zaman amatör takımların ve futbolcuların sesine kulak vererek sorunlarını gazete sütunlarına taşıyarak yetkililere ulaştıran Urfanatik Gazetesi, o günden bu güne kadar çizgisini değiştirmeyerek yoluna emin adımlarla yürüyerek değil koşarak devam ediyor.

Her hafta bir amatör takım futbolcusuyla dobra dobra röportaj yaparak gündeme damgasını vuran Urfanatik Gazetesi’nin bu haftaki röportajını Eski Karaköprü Belediye sporun Gözde Kalecisi ve şimdi Ünye 1957 spor ’da mücadele eden Doğan Cankurtaran  ile yaparak A’dan Z’ye her şeyi konuşarak gündeme taşıdı.

Futbolda En Büyük Başarı Nedir ?

3 puan almaktır elbette diye başlayabiliriz. Ama her takımın taraftarı maçtan sonra mücadele edip etmediğine bakar. Bazen kazansa da oynamadan aldı der, bazen kaybetse de mücadele ettiği için koştuğu için takımını alkışlar.

Senin Futbolda Beklentin Nedir?

İleriye dönük beklentilerin belirlenmesi; sosyal, fiziksel ve zihinsel olarak, futbolcu gelişimine katkı sağlayabilir. Futbolcuların antrenman koşullarının iyileştirilmesi, mesleki doyumlarının artırılması ile biyolojik ve ruhsal sağlıklarının iyi olması gösterilebilir.

Futbolun hayatınızdaki konumu nedir?

Futbol her kesimden mesleki konumları ve statüleri ne olursa olsun tüm insanların yaşamlarını renklendiren geniş bir spor branşıdır. Çeşitli dil, din, ırk ve coğrafyadan insanların aynı ölçüde ilgisini çekebilen evrensel bir spordur.

Futbolun en önemli temaları sizce nelerdir?

Futbolda gönül verilen takımlar size doğal olarak aitlik hissi kazandırır. Öyle ki hiç tanımadığınız bir insanla yan yana maç izlediğinizde bile sevinç anlarında ona sarılırken kendinizi bulabilirsiniz. Sadece sevinci değil, üzüntüyü de paylaşacağınız insanlar kazanabilirsiniz.

Spor Yapmanın Faydaları  Neler?

Kasları güçlendirir, Vücut dayanıklılığını artırır, esneklik verir, Kemikleri güçlendirir ve kemik yoğunluğunun artmasını sağlar, Vücut enerjisinin artmasını sağlar, zindelik verir.

‘Ünye 1957 spor Şampiyonluğa en Yakın Takımdır’

2017-2018 Futbol Sezonunda Ünye 1957 spor’un, tarihinde katıldığı ilk bal ligi mücadelesinde, ligin başlama düdüğünden bitiş düdüğüne kadar şampiyonluğa en yakın takım olarak, ligi Fatsa belediye sporun şampiyon olarak bitirdiği Bölgesel amatör lig 4. Grupta ligi 2. Olarak tamamladık.

‘Ünye Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çamyar’a Desten Dolayı Teşekkür Ederim’

Başta Ünye Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çamyar’a, bize her zaman vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederim. Kulüp başkanımız Abdullah Sarı’ya ve bu ekibi bir araya toplayan Belediye Başkan yardımcımız ve Basın sözcümüz Sayın Erhan Eren Bey’e, Teknik Ekibimize, takım arkadaşlarıma, tesis çalışanlarına ve büyük Ünye1957Spor taraftarına teşekkür ederim.

‘Lige Şampiyonluk Parolasıyla başladık’

Lige şampiyonluk parolasıyla başladık fakat; biliyorsunuz ki 12 bölgesel lig grup içerisinde en iddialı ve zorlu gruptu. da ha önceki senelerde 2.ve 3.liglerde mücadele etmiş bir çok il ve ilçe takımları içerisinde boy gösterdiğimiz bu ligde yeni yapılanan bir ünye1957spor olarak başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Rakibimiz Fatsa belediye sporu da geçirdikleri başarılı bir sezon için tebrik ediyor ve 3.lig yolunda başarılar diliyorum.

‘Hakemlerin Adaletsiz bir Statü içinde Federasyonu Göre Çağırıyorum’

3.lig bütçeleriyle yönetilen bu liglerde bu kadar tecrübesiz hakemlerin ve adaletsiz bir statü içinde federasyonu göreve davet ediyor, arkadaşlarımın ve Teknik ekibin göstermiş olduğu sabır ve performanstan dolayı da tebrik ve teşekkür ediyorum.

Ama şundan Emin’im ki Ünye1957spor camiası ve Ünye şehri olarak futbolu iyi bilen, başarıya aç bir şehir olarak gelecek sezon için şampiyonluğun en yakın ismi olacaktır.

Üzülerek söylemek istiyorum ki keşke ligi 2. Değil 5. Bitirseydik canımız kanımız babamız Şaban abımız hayatta ve yanımızda olsaydı. Rabbim mekânını cennet etsin. Dedi

Haber:İbrahim Çakmak

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER