AK Parti Heyetinden Çin / Pekin Büyükelçimiz Önen’e Ziyaret

Çin Komünist Parti davetlisi olarak Çin’de bulunan AK Parti Genel Merkez Dışişleri Başkan Yardımcısı 24. Dönem Van Milletvekili Burhan Kayatürk başkanlığındaki heyet ile AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Cemil Çadak, Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen’i ziyaret ettiler.

AK Parti Heyetinden Çin / Pekin Büyükelçimiz Önen’e Ziyaret

Ülkemizi ve Şanlıurfa’mızı en iyi şekilde temsil ettiğine inanıyoruz

Türkiye’nin ÇHC Pekin Büyükelçisi olan Şanlıurfalı hemşehrimiz Abdulkadir Emin Önen’i Pekin'de Büyükelçilik konutunda ziyaret ettiklerini belirten AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Cemil Çadak ise, “AK Parti Genel Merkez Dışişleri Başkan Yardımcısı Burhan Kayatürk başkanlığındaki heyet ile birlikte değerli hemşehrimiz Pekin Büyükelçimiz Emin Beyi ziyaret ettik. Ziyarette çeşitli konularda istişare ederek fikir alış verişinde bulunduk. Ülkemizi ve Şanlıurfa’mızı en iyi şekilde temsil ettiğine inandığımız ve şahit olduğumuz saygıdeğer hemşerimiz Büyükelçimize candan teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanımız ve Büyükelçimize candan teşekkürler

Kendilerine gösterilen ilgiden dolayı Pekin Büyükelçimiz A. Emin Önen’e teşekkür ettiklerini belirten AK Parti Genel Merkez Dışişleri Başkan Yardımcısı Burhan Kayatürk, “Sayın Büyükelçimize Çin’deki temaslarımızla ilgili bilgi verdik. Fikir alış verişinde bulunduk. Türkiye ve Çin arasındaki ikili ilişkilerin gelişmesinde emeği olan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi ile Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen Beye candan teşekkür ediyoruz” dedi.

Her iki ülke arasında her konuda işbirliği gelişiyor

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her iki ülke arasında artık her konuda yakın işbirliğinin her geçen gün geliştiğini belirtti.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER