DİCLE EPSAŞ HORTLAMAYA BAŞLADI

Yıllardır Vatandaşların kanayan yarası DİCLE EPSAŞ Elektrik Kurumu Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da hortlamaya başladı. Vatandaşlara kesilen Elektrik faturasının bir hayli yüksel olduğu halk arasında ayaklanmaya başlandı.

   Bu ay vatandaşlara kesilen elektrik faturasına bakıldığında gerçekten faturanın yüksel oluşu ve o kadar enerjinin yapılmadığı ve yine de kafalarına göre fatura kesmeleri vatandaşları çileden çıkartıyor.

İşte size bir örnek vereyim bir vatandaşa kesilen fatura ayrıntıları…

Tüketim tutarı 0,498648  - 190,48- 73,30 trafo kaybı, 77,29 ilave tenzil, 147 fark ve 155 okuma endeksi toplam: 642,59 TL fatura kesilmiştir. Şimdi yetkililere soruyorum; Bu rakamlar doğrumu sizce tabi ki yanlış. Burada haksız kazanç alınmaktadır. Yazık günah bu vatandaşlara. Allah aşkına Türkiye’de bir vatandaşın Elektrik kurumunda memnun olduğunu gösterin bana, vatandaş korusundan karalıkta oturmaya başladı.

   Allah büyük bir gün mutlaka bu dünyada olmasa ahirette bunun hesabını vereceksiniz.

BU AY VATANDAŞIN BELİ BÜKÜLDÜ…

    Bu ay zamlarla beraber vatandaşa kesilen elektrik faturası vatandaşın belini iyice büktü. Yaklaşık%25’lik zamla elektrik faturaları iyice kabararak normal bir malikâneye gelen fatura önceden 150 TL olmasına rağmen bu ay yaklaşık bu faturanın 3 katıl gelmesi vatandaşlar şaşkına döndü. Ne yapacaklarını kara kara düşünürken, bir yandan bu olayı çözümlenmesi için yetkililerde yardım bekliyorlar.

   Bu vatandaşlara yazık günah… beyler…

YORUM EKLE