CUMHURBAŞKANINA YANLIŞ BİLGİ Mİ VERİLİYOR

Geçtiğimiz Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Tayyip Erdoğan Şanlıurfa’ya gelmişti. Şanlıurfa’da miting düzenlemişti. Mitingin ardından Göbeklitepe’nin resmi açılışını gerçekleştirmişti. Cumhurbaşkanının mitingde söylediği 1700 yataklı şehir hastanesinin temeli atıldı sözlerinden sonra Şanlıurfa’da tartışmalar başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa'da 1700 yataklı şehir hastanesi inşaatının devam ettiğini belirttiği alana gitti. Alanda inceleme yapan Aydınlık, şehir hastanesi alanında herhangi bir çalışmanın olmadığını gözlemleyip sosyal medya hesabından çektiği videoda "Çok değerli Şanlıurfalı hemşerilerimiz: Dün Sayın Cumhurbaşkanımız konuşmasında: "1700 yataklı şehir hastanesinin inşaatı devam ediyor" dedi. Bizde bugün İl Başkanımız ve Başkan Yardımcımız ile birlikte şehir hastanesi inşaatını kontrol etmeye geldik. Burada boş bir arazi görüyoruz. Herhalde bu taşlar kardiloji bölümü, o taşlar dahiliye bölümüdür, arka bölümümüzde de çocuk bölümü vardır. Ben bu tarlada bunu görüyorum. Hemşerilerimiz, hastanenin yapılışının olmadığını görsünler. Sayın Cumhurbaşkanım sizleri yanlış yönlendiriyorlar. Bu memleket hepimizin, biz bundan sonra kandırılmaya da giremeyiz" dedi.

1700 yataklı şehir hastanesinin temelinin atılmaması Cumhurbaşkanına yanlış bilgi verildiği iddialarını da beraberinde getirdi. Öte yandan Şanlıurfa’nın bekleyen onlarca sorunu var. Özellikle trambüs, şehir hastanesi gibi önemli projelerin Cumhurbaşkanına doğru iletilip iletilmediği vatandaşlar arasında tartışmalara neden oldu.

Şanlıurfa’nın bekleyen sorunları arasında bulunan şehir hastanesi projesi, trambüs, trafik sorunu, Göbeklitepe’nin yeteri kadar tanıtılması, mevsimlik işçi sorunu, istihdam sorunu gibi sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması gereken konular arasında yerini koruyor. Biz de Şanlıurfalı bir vatandaş olarak bu sorunların bir an önce çözüme kavuşmasını bekliyoruz. 

YORUM EKLE