Tapu Dilekçesinde ki İbareye Avukattan Tepki!

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesinde tapuda hazine adına tescilli olan tapuları satın almak için başvuruların başlamasıyla birlikte verilen dilekçede yer alan bir ibareye Ceylanpınarlı Avukat Hüseyin Akay tepki gösterdi.

Tapu Dilekçesinde ki İbareye Avukattan Tepki!

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesinde yer alan ve tapuda hazine adına tescilli bulunan taşınmazlar için Kaymakamlıktan açıklama yapılarak dilekçe internet sayfasına atılmıştı. Taşınmazların tapusunu satın almak isteyen kişilerin doldurması için verilen dilekçe de yer alan bir ibare tepkilere yol açtı.

Dilekçe de yer alan  ‘’ Bu belgede geçen ‘bedel ne olursa olsun itiraz etmeden ödeyeceğim’ ibaresinin hukuka aykırı olduğuna dikkat çeken Ceylanpınarlı Avukat Hüseyin Akay sosyal medyadan tepki gösterdi.

Avukat Akay paylaşımında; ‘’ Bu belgede geçen “bedel ne olursa olsun itiraz etmeden ödeyeceğim” ibaresi kanuni dayanaktan yoksun bir ibaredir. Hiç kimse belirsiz olan bir ödemeyi peşinen kabul etmeye zorlanamaz. Bu açıkça hukuka aykırı bir taahüttür... Kaldı ki bu halktan bu yoksulluğa rağmen ne diye para talep edilmekte, anlamış değilim’’ dedi.

‘’Geç Gelen Bir Kamu Hizmeti’’

Geç gelen bir kamu hizmetinin karşılığı bu olmamalı diyen Akay; ‘’kimse yıllardır seçim kozu olarak kullanılan taşınmazlarını bu şekilde para karşılığında satın almak zorunda değil... Bunun yerine bu taşınmazlar sosyal devlet anlayışı gereği ücretsiz olarak, hak ve ihtiyaçlar nispetinde adil bir şekilde dağıtılmalıdır... Yıllarca tapusuz şehir olmanın mağduriyeti, yeni bir mağduriyetle giderilmeye çalışılmamalıdır!.. Yetkililerden bir an önce, bu adaletsiz yöntemden dönülmesini ve adil bir çözüm üretilmelerini bekliyoruz. Bu beklenti Ceylanpınar için lüks bir beklenti olabilir, fakat her Türkiye vatandaşı için en doğal haktır...’’ ifadelerini kullandı.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER