Şanlıurfa'da Namaz Kıldığı İçin Disipline Sevk Edildi!

Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü (TİGEM)'de bir işçi namaz kıldığı için disipline sevk edildi. Gerekçe ise tam bir skandal.

Şanlıurfa'da Namaz Kıldığı İçin Disipline Sevk Edildi!

Ceylanpınar TİGEM'de 28 Şubat postmodern darbe günleri hatırlatan bir olay yaşandı. 31 yıldır TİGEM'de çalışan Abdulvahap Karatay isimli işçi namaz kıldığı gerekçesiyle disipline sevk edildi.

Abdulvahap Karatay, namaz dolayısıyla disipline verilmesine tepki göstererek olayı şöyle anlattı: "Mesai bitimine 15 dakika kala bütün işlerimiz bitince namaz kılmak için yine çalıştığımız atölye içerisinde bulunan başka bir bölümde namaza durdum. Namaz bitiminde bir arkadaş gelerek müdür muavini Adnan Temiz'in geldiğini söyledi. Ben de müdür muavininin yanına gittim. Adnan Temiz bana nerede olduğumu sordu. Ben de namazda olduğumu söyledim. Bunun üzerine Adnan Temiz, mesai bitimine 15 dakika kala namaz kıldığımı ve iş yeri alanını izinsiz terk ettiğimi ifade eden bir tutanak yazdı. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra disipline çağrıldım"

Skandallar zinciri bununla da sınırlı kalmadı. El yazısıyla Namaz kıldığı için hakkında tutanak tutulan Karatay'a gelen disiplin tebliğatnamesinde Namaz kıldığı bahanesi gizlenerek "16.15 civarında iş yerini izinsiz terk ettiğiniz" ibaresi yer aldı. Abdulvahap Karatay, iş yerini izinsiz terk etmediğini belirterek, "Benim namaz kıldığım alan zaten çalıştığımız atölyenin içerisinde. İş yerini terk etmemişim. Ayrıca ben usta başının yardımcısıyım. ustabaşımız yoktu. yetkili şahıs ben oluyorum. kendi kendimden izin almama gibi bir durum da olamaz herhalde." dedi.

Namaz için disipline verilmesini kabullenemediğini belirten Karatay, "Eğer TİGEM'de namaz yasak ise çıkıp bunu açıkça söylesinler. Eğer birilerinin bir namaz düşmanlığı varsa o zaman disipline verilmem çok manidar. Beni disipline verdiler ancak bu skandal tutumla ilgili yetkililer bir açıklama yapmalıdır. Çünkü 31 yıldır bu kurumda çalışıyorum disiplin nedir bilmedim. Birinin gelip kendi egolarını tatmin etmesi amacıyla namaza düşmanlık yapması ve beni disipline sevk etmesi manen beni rencide etmiştir." diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Beyinsiz mahlukata cevabimdir
Beyinsiz mahlukata cevabimdir - 2 yıl Önce

Ben bu zihniyeti iyi bilirim senin zihniyetinide beyinsiz mahlukat... elhamdulillah muslumanim ve sunu iyi bilirim kul hakkii en buyuk gunahlardandir.

Hakikat
Hakikat - 2 yıl Önce

Dürüst adlı din düşmanı sen ordamıydın hemen adamı suçluyorsun

Hak Yolu
Hak Yolu - 2 yıl Önce

Kardes adam 31 yildr calisiyo kaytarmak isteseydi 30 yil once yapardi zaten adami suclama adam sonuna kadar hakli adam namaz kilmasa kilmiyacagi icin sucluyacaksn adam kiliyo bu sefer yalan diosun cirkin yorumlarini kendine sakla

Durust
Durust - 2 yıl Önce

Yaw de yalan konusma ha. Belliki isten kaytarmissin bari yuce dinimizi alet etme yalanina...

15 dakka
15 dakka - 2 yıl Önce

15 dakka daha bekleyemez miydin mesain bitecek zaten. Dini kullanip kendini savunuyoe.

SIRADAKİ HABER