Hep birlikte hazırladılar, iftar yaptılar

Suriye sınırında ve Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bir mahallede vatandaşlar, komşuluk ilişkilerini üst seviyeye çıkartmak için iftarlarını sokakta kendi imkânlarıyla kurdukları sofrada hep beraber açıyor.

Hep birlikte hazırladılar, iftar yaptılar

 Ceylanpınar Adnan Menderes Mahallesi sakinleri 3 yıldır geleneksel hale getirdikleri iftar sofrasını bu yıl da sürdürüyor. Suriyeliler ile komşuluk ilişkilerinin gelişmesi ve mahalle sakinlerinin bir araya gelerek sokakta kurulan iftar sofrasına her çeşit insan iftarını yapıyor.

Haftanın 1 günü kurulan iftar sofrasının masrafları mahalle sakinleri tarafından karşılanıyor. İftar sofrasının kurulmasına bütün mahalle sakinleri yardım ediyor, Mahalledeki çocuklar da sokakta büyükleriyle iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

Mahalle sakinlerinden Metin İdoğ iftar sofrası çalışmasını gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, bunun herkese örnek olmasını istedi.

Geleneği devam ettireceklerini belirten Metin İdoğ, Her yıl geleneksel olarak düzenledikleri iftar yemeği etkinliğini bu yıl yine düzenlediklerini, Arkadaşlarla dostlarla komşularla mahalleli bir olarak güzel bir iftar verdiklerini. Komşularla birleşip, kaynaşıp hep birlikte vakit geçirdiklerini. İnşallah bu geleneklerini devam ettireceklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER