HDP Ceylanpınar'da Seçim Bürosu açtı

Urfa’nın (Ceylanpınar) ilçesinde HDP seçim bürosu açtı. İlçenin Viranşehir Caddesi üzerinde bulunan büronun açılışından önce yine sıkı yönetim görüntüleri yaşandı.

HDP Ceylanpınar'da Seçim Bürosu açtı

HDP Milletvekili adaylarının ilçeye gelişinden saatlerce önce seçim bürosuna giden tüm cadde ve ara sokaklar, sayısı yüzleri bulan sivil, resmi ve özel harekat polisleri tarafından zırhlı araçlarla kapatıldı. İlçenin girişi ve birçok noktasında arama ve GBT kontrolleri yapan polislerin sayısı HDP Milletvekili adaylarının konvoyla yapılan şehir turundan sonra geldiği seçim bürosunun önünde ikiye katlandı. 


 
‘POLİS CİNAYETLERİNİ MECLİSE TAŞIYIP, FAİLLERİNİ ORTAYA ÇIKARACAĞIZ’
 
Polis ablukası altında yapılan açılış öncesi HDP’nin milletvekili adaylarının tanıtımı yapıldı. Ardından bir konuşma yapan Milletvekili Adayı Ömer Öcalan halkı selamladı. Ceylanpınar ilçesinin “OHAL içinde OHAL yaşayan ve sıkıyönetimle yönetilen” bir ilçe durumunda olduğuna vurgu yapan Öcalan, Temmuz 2015’te faili meçhul bir cinayetle öldürülen polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar cinayetlerini kastederek “Meclise gittiğimizde bu olayın takipçisi olacak ve bu cinayetlerin faillerinin ortaya çıkarılmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu. 
 


Zılgıtlar arasında yapılan seçim bürosunun açılışından sonra adaylar esnaf ve aile ziyaretleri gerçekleştirdi.
 
Öte yandan HDP'nin Milletvekili Adayı İsmail Kaplan bugün Birecik ilçesinde Divriği ve Komağılı köylerini ziyaret ederek yurttaşlarla buluştu. Nüfus açısından oldukça kalabalık olan iki köyde de yoğun ilgiyle karşılanan Kaplan bir araya geldiği yüzlerce yurttaştan 24 Haziran seçimlerinde HDP ve Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş için destek istedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER