Erdoğan'ın emri ile başlayan Barış Pınarı Harekatı çok hızlı ilerliyor

Jetlerin başlattığı operasyona karadan da destek veriliyor. Karadan içeri giren birlikler 25 kilometre içeriye kadar ilerledi.

Erdoğan'ın emri ile başlayan Barış Pınarı Harekatı çok hızlı ilerliyor

MEHMETÇİK İÇERİ GİRMEYE BAŞLADI
Sınırın diğer tarafındaki PYD işgali altında olan Rasulayn'dan dumanlar yükselirken, Diyarbakır'daki 8. Ana Jet Üssü'nden peş peşe F-16'lar yükseliyor. Jetlerle birlikte obüslerde mevzileri bombalıyor. Karadan da destek verilen operasyonda birlikler içeriye girmeye başladı.T el Abyad ve Rasulayn'da 25 kilometre içeriye kadar ilerlendi.

TERÖRİSTLER KISKACA ALINDI
Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Tel Abyad'daki terör hedefleri obüs atışlarıyla vuruluyor. Harekatın başlamasıyla Akçakale'nin karşısındaki Tel Abyad'daki terör hedeflerine obüs atışları yapıldı. Bölgeden dumanlar yükselirken, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce obüs atışları sürdürülüyor.

ERDOĞAN BÜTÜN DÜNYAYA DUYURDU
Twitter'dan açıklama yapan Erdoğan, "Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı'nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir.

Barış Pınarı Harekatı ile, Ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz. Oluşturacağımız GÜVENLİ BÖLGE sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye'nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız."

ERDOĞAN'IN HAREKAT EMRİNİ VERDİĞİ AN
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin doğusuna yönelik harekatın başladığını sosyal medyadan duyurdu. Erdoğan'ın harekat emrini verdiği anlar ise objektiflere yansıdı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KiZgin
KiZgin - 1 hafta Önce

25 metre gitmeden pyd kurdugu bombalar patlamaya basladi siz neden bahsediyonuz ne jet i obusler vurdu oda Allaha emanet vurdu topcu atesi coknaz yaoildi boyle sacma harekat yok

SIRADAKİ HABER