Ceylanpınar en büyük parkına kavuşuyor

Şanlıurfa merkez ve kırsal mahallerde çalışmalarını aralıksız sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar ve Viranşehir'de çalışmalarını özverili bir şekilde sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Ceylanpınar ilçesinde başlatılan 20 bin metrekarelik park'ı ilçelilere kazandırmak için yoğun bir çalışma sürdüren ekipler, ilçenin en büyük parkının çalışmalarında  sona yaklaştı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 dönüm üzerine kurulacak parkta; çocuk oyun alanları, kamelyalar, mevsimlik çiçekler, spor aletleri ve yürüyüş alanları yaparak bölge vatandaşının hizmetine sunacak.

Çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden ilçe sakinleri, "Allah razı olsun camii çıkışında gelip oturabileceğimiz bir yer yoktu. Çocuklarımızın oyun oynayabilecekleri bir alan mevcut değildi. Şimdi Büyükşehir Belediyesi burada park yapıyor. yapandan Allah razı olsun" dediler.

Öte yandan ilçe genelinde yürütülen çalışmalar kapsamında, eskiyen mahalle ismi levhalarını da  değiştiren Büyükşehir Belediyesi,  çeşitli alanlarda yenileme çalışmalarını sürdüyor.


Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2015, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER