Muhammed Gaffar Çelebi: Çelebi: ‘Benim İçin İyi İnsan Olmak, İyi Futbolcu Olmaktan Daha Önemli’

Diyarbakır’da geçtiğimiz sezon Süper Amatör Takımlarından Ergani sporun eski oyuncusu ve Sarıkamış sporda mücadele eden Muhammed Gaffar Çelebi  Urfanatik. Gazetesine  yaptığı Açıklamada Şunları Dile getirdi.

Yayın hayatına başladığı günden bu yana Şanlıurfa’da spor alanına çok kısa zamanda damgasını vurarak ve her zaman amatör takımların ve futbolcuların sesine kulak vererek sorunlarını gazete sütunlarına taşıyarak yetkililere ulaştıran Urfanatik Gazetesi, o günden bu güne kadar çizgisini değiştirmeyerek yoluna emin adımlarla yürüyerek değil koşarak devam ediyor.

Her hafta bir amatör takım futbolcusuyla röportaj yaparak gündeme damgasını vuran Urfanatik Gazetesi’nin bu haftaki Diyarbakır Erğani sporun Dinamosu Muhammed Gaffar Çelebi Süper Amatörde Sarıkamış’ta  futbol hayatını değerlendirdi.

‘İnsanlar benim para için oynadığımı söylüyor. Oysa ben, babam benimle gurur duysun diye oynuyordum’

20.09.1995 Diyarbakır doğumluyum.  Futbola 10 yaşında   Diyarbakır yol spor da yaz dönemleri yaz okuluna başladım. 12 yaşında yani 2007 yılında. Mahalle arasında futbol  oynarken teknik direktör Müslim Doğan hocamızın Diyarbakır il özel idare beni çağırmasıyla futbol hayatına ilk adımı attık ve İl Özel idare ay spor da . Lisansım çıktı . 5 sezon çeşitli kategorilerde oynadıktan sonra. Amed sportif faaliyetlere transfer oldum . Burada 2 sezon forma giydim  1 sezon U18 1 sezon U19 de oynadıktan sonra 2 lig e A takımla kampa katıldım.  

‘’Gerekirse futboldan vazgeçerim ama orucumu ihmal etmem; para bu dünyada geçerli’’

Hocamız Coşkun demir bakan idi. Ama işler iyi gitmedi kampın 2 gününde maalesef Dizim de 2 cm yan tarafta yırtık tespit edildi . Ve Kampı yarıda bırakıp Ankara Kızılcahamam dan İstanbul gittim burada 2 ay tedavi gördükten sonra . İstanbul Maltepe ye bağlı süper amatör takımına transfer oldum. Ve çok iyi bir ilk yarı geçirip Ligi 2 inci bitirerek bal ligi playoff grubuna yükseldik. Ama 2 devre transferin bitmesine 3 gün kala Mardin spor arayınca.  Memleketime yakın olduğu için takımla konuşup vedalaştıktan sonra. Mardin spora transfer oldum 2 devre Ligi 4 bitirdik o sene Cizre spor 3 lige çıktı Bingöl spor 1 puan ile kaçırdı 3 Ligi.  Ama ben ne yazık ki playof ta Kızıltepe Fırat spora Penaltılar sonucu elendik ve süper amatöre duştuk.  Ama Mardin spor yeni ismi ile sil baştan kurdu her şeyi . Mardın47 spor olarak amatör lige katıldık ve o sezon direk bal ligine çıktık Kızıltepe Fırat spor direk kuzeye düştüğü için playout oynamadık .

‘Futbolu bilmenize gerek yok’
Gelecek sezon için Van’ın bal ligi takımlarından Başkale spor la anlaştık maddi sıkıntılar oldu ve ilk devre oynadıktan sonra . Ayrılmak zorunda kaldık.  Ve bal 5 grup takımlarında İskenderun 1967 spor a transfer oldum şimdi adıyla Arsuz Karaagacspor’a . Burada 3 maç oynadıktan sonra gerek fikir alışverişleri ve hocamızla yaşadığımız sorunlar nedeniyle erken veda oldu bizim. İçin ve Diyarbakır’in süper amatör takımı Ergani  spora geldim burada da 5 lig maçı vardı 2 inci sıraydık biz 5 maçı aldık ama şampiyon olamadık 2’li averajla Şampiyonluğu kaybettik.

‘Futbol size karşı galip gelemezler ama siz onlara mağlup olabilirsiniz’

2017 2018 sezonunda bal ligi 3 grup takımlarından . Karliova sporla anlaştık.  Burada 13 maç oynadıktan sonra ailevi sıkıntılardan dolayı maalesef çok sevdiğim kulüpten ayrılmak zorunda kaldım.  Ayrıldıktan sonra Kars süper amatör ünden geçmiş yılları bal liginden adından söz ettirmiş bölgenin en iyi istikrarlı takımlarından. Geçen sezon haksız bir şekilde bal liginden düşürüp bu sezon tekrardan ait olduğu yere çıkmak isteyen  Sarıkamış spor transfer oldum burada her şey çok iyi gidiyor en büyük avantajım hocamız sezon bası Sinop spor hocası Mehmet Köseoğlu burada yaptığı idman ve ikili diyaloglarıyla zaten başarının gelmesinde en büyük etken onda . Şuan ligde 19 da 19 yaparak bitime 1 hafta kala Şampiyonluğu ve liderliği  garantiledik. Şimdi ise Kars36 sporun bekliyoruz.Durumu ne olur bilemeyiz lider bitirse direk bal ligine çıkacağız ama biz buraya  playoft maçı için geldik ve oynarsak ve oynamazsak bile biz bu sezon bal ligine çıkan taraf olacağız. İnşallah bir daki sezon Şanlıurfa 11 Nisan spor ve Karaköprü  Belediyespor’la anlaşmaya varmak için Urfa’ya geleceğim. dedi.