Urfalı Bürokratın Afişlerine Çirkin Saldırı!

Çankırı Gençlik Spor eski İl Müdürü Şanlıurfalı Ekrem Gerginci’nin afişlerde bulunan fotoğraflarına ve Milli Sporcuların olduğu kısımlarına linç girişimi yapılarak siyah boyayla boyandı.

Urfalı Bürokratın Afişlerine Çirkin Saldırı!

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci’nin görevinden alınması sonrası olaylar ardı ardına geldi. Boşalan il müdürlüğüne Sadık Ak'ın görevlendirildi. Sadık Ak’ın göreve başladığı gün yaşanan konfetili, güllü karşılama skandalı sonrası bir skandal daha ortaya çıktı.

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü duvarlarında yer alan afişlerde bulunan eski müdür Urfalı bürokrat Ekrem Gerginci ve sporcuların fotoğrafları adeta linç edilerek parçalandı. Saldırganlar yırttıkları afişleri siyaha boyayarak ortadan kayboldular. Milli Sporcuların da nasibini aldığı olayda sporcuların üzerindeki ay-yıldızlı tişörtlü fotoğraflarda yırtıldı. Afişte kalan kısımlar ise sprey boya ile kapatıldı. Kurumun duvarlarında yer alan eski Vali Vahdettin Özcan ve eski İl Müdürü Gürhan Yıldız’ın fotoğraflarına ise dokunulmadı.

Urfalı bürokrat Ekrem Gerginci’nin 3 yıldır hizmet ettiği Çankırı’da böyle bir çikinliğe uğraması hemşerileri ve Çankırılılar tarafından tepkiyle karşılandı. Urfa halkı, Gerginci’nin görevden alınmasına tepki gösterirken bir de böyle bir saldırı ile küçük düşürülmesine tepki gösterdiler.  Görevini en iyi şekilde yerine getiren Gerginci’nin ve sporcuların böyle bir duruma maruz kalmasının doğru olmadığını dile getiren Urfa halkı Gençlik ve Spor Bakanlığını ve kentteki milletvekillerini ile bürokratları göreve davet ederek böyle bir saldırıyı kınamaları gerektiğini ve Urfalı bürokrata sahip çıkılması gerektiğini dile getirdiler.

Urfa’da görev yapan bir yayın kuruluşu olarak bizlerde memleketlimiz olan Sayın Ekrem Gerginci’ye yapılan saygısızlığı kınıyoruz ve kendisine sahip çıkılması gerektiğini dile getiriyoruz. 

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER