BÜYÜKŞEHİR’E DOLU DİZGİN TEKNİK KADRO ŞART OLMUŞTUR

           Değerli okuyucularım 3 aylık yorucu ve meşakkatli seçim  maratonunu geride bıraktık.Kazanan kazandı kazanmayan hayırlısı böyleymiş dedi.Biz halk olarak kim kazanırsa kazansın ondan isteklerimiz ve arzularımız vardır.Seçilen her kim olursa olsun tüm Şanlıurfa’mızın ilçelerinden,mahallesinden, köylerinden sorumludur.Burada yaşayan her ne fikre sahip olursa olsun hizmet götürme anlayışıyla hareket etmesi gerekir.Her şeyden önemlisi bu bir siyasi seçim değil şehrin hizmet seçimidir mantığında olması gerekiyor.

           Hizmet götürme yolunda atacağınız adımlar  son derece önemlidir.En önemlisi kadrodur.LİYAKATTİR LİYAKATTİR LİYAKATTIR. Şunu söylemek istiyorum ki  işi bilene işi yaptıracaksın ki işi yapan nasıl yaptığını, işi yapılanda ne yapıldığını bilsin.

        2012 yılında büyükşehir olmamıza bakılırsa 7 yıllık bir geçmişi olan bir büyükşehiriz bazı taşları yerine oturmuş diye düşünüyorum geçen süre az bir süre değildir. Seçilen başkanın  önünde kılavuz olarak kullanacağı bir büyükşehir var. Eksiklerini görebileceği fazlasını kısabileceği bir büyükşehir profili var şuan. Şeffaf bir belediyeciliğe önem verirse hem kendisi hem de tüm Urfa kazanır. Dipnot olarak merkezdeki büyükşehir binasının 6.katına özellikle ihale salonuna detaylı bir kamera sistemi yerleştirmesi ve ihale saatinde bunu halkın izlemesi için o belediye önündeki dev ekrandan yansıtması gerekiyor.Malum ihalelerin hemen hemen hepsi bu salonda yapılıyor.Bu salonun koridorunda gizli kara pazarlıkların yapıldığı bu işi yapan insanlar tarafından bilinen bir gerçektir.En önemlisi alacağınız her türlü hizmet bu salondan bu koridordan geçiyor.Eğer belediyenin kasasının harcanacağı yeri sağlam muhafaza etmezseniz  O kasayı da boş verin tutmayın.Belediyenin kasası namustur,şereftir,haysiyettir.Önemli bir noktalardan biri de doğrudan temin ihalesidir.Ülkenin başına bela olmuş bir ihale usulüdür.Son yasaya göre 90 bin türk lirasının üstüne çıkmış durumdadır.Aman ha aman kesilecek fason faturaların takibi yapılmalıdır.En basit vurgun şeklidir.3 adet teklif ve teslim tutanağıyla yapılabilen basit bir vurgun sistemidir.Tabi basit dediğime bakmayın eğer kontrolü yapılmaz ise basit bir vurgundur.

      Büyükşehir’i yönetmenin kurallarının başında kadro gelir. Kadronuz işten anlayan teknik insanlar ile dolu ise işiniz sadece masada oturup koordinasyonu sağlamak. Ama kadronuz işten anlamayan bir kadro ise kusura bakmayın bir dakika bile masada oturamazsınız Altyapıdan çıkan bir sorunda bile ilk ulaşacakları kişi siz olursunuz.

                Sağlıklı ve uzun süre seçimsiz günler dilerim..

YORUM EKLE