BU KAÇINCI KAZA VE KAÇINCI ÖLÜM?

Sabah saatlerinde, Suruç'a bağlı Yanaloba Mahallesi yakınlarında meydana geldi. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalarda çalışan işçilerin taşındığı 37 PF 231 plakalı servis minibüsü ile Yağışlı Mahallesi'nden gelip Bostancılar ortaokulunda eğitim gören öğrencilerin taşındığı 44 EG 340 plakalı servis minibüsü, buzlanma nedeniyle kayganlaşan yolda, araç kontrolünden çıkıp Minibüslerin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 2 kişi yaşamını yitirdi, 14 kişi de yaralandı.

Buz gibi havada 2 işçinin hayatını kaybettiği trafik kazasında öğrenciler ve diğer yaralı işçiler o soğukta dakikalarca acıdan kıvrandılar.

Herkes bilir Şanlıurfa Gaziantep yoluna halkımız ölüm yolu ya da kanlı yol demektedir. Hemen hemen her gün ya da günde bir kaç Trafik kazası bu ölüm yolunda meydana geliyor. Son bir yılda bu yolda onlarca insan yaşamını yitirdi.

Ülkemizde maalesef müdahaleler, yenilikler ve tedbirler meydana gelen olumsuzluklardan, hak kayıplarından sonra yapılır. Ancak ölüm yolu bundan da istisna tutulmakta, ders çıkarılmamakta. Gaziantep Şanlıurfa yolu Şanlıurfa il sınırlarına kadar olan kısmının yapım çalışmaları önümüzdeki aylarda tamamlanması bekleniyor peki Şanlıurfa yolu çalışmaları? Tık yok.

B an önce tek şeritli yolun çift şeride çıkarılması için girişimlere ve çalışmaya başlanmasını önceliklerine almalıdırlar. Her şey insan içindir Hayat varsa, yaşam varsa, insan varsa kalanlar önemlidir hayatidir.

Necmi Hoca’nın yazdığı gibi Yoksa bu da mı kader!! Çaresizce Kaderin arkasına sığınıp işgüzarlığımızı örtbas ediyoruz. Bu kader değil, trafik yoğunluğu çok fazla olan bir yol ve tek gidiş geliş.... Bu kaçınılmaz ve son.

YORUM EKLE