Birecik Belediye Başkanı'ndan aday listesine Sert tepki

 Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, 24 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde, AK Parti'nin milletvekili listesine tepki gösterdi.

Birecik Belediye Başkanı'ndan aday listesine Sert tepki

 Birecik'ten başvuru yapan Mahmut Mirkelam ve destekleyen bazı partililer tepkilerini dile getirmek için AK Parti Birecik İlçe teşkilatında toplandı. Burada toplanan kalabalığı sakinleştiren Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı kendisinin de AK Parti milletvekili listesinden rahatsız olduğunu söyledi. Başkan Pınarbaşı, Birecik'ten AK Parti milletvekili aday adayı olan Mahmut Mirkelam´ın aday gösterilmemesinin partiye oy kaybettireceği iddiasında bulundu. Başkan Pınarbaşı, tepkilerini partileri zarar görmesin diye yumuşattıklarını ancak itirazlarını sürdüreceklerini belirtterek şöyle konuştu:

'GÖZLERİ KÖR, KULAĞI SAĞIR'


"Dün akşamki yönetim toplantısında da dediğimiz gibi bizim partimizle hiçbir sıkıntımız yoktur. Partimizin büyümesi için bize düşen görevler çerçevesinde her zaman çalışacağız. Partimizin en iyi noktada olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ancak kabul etmediğimiz konu 7 Haziran, 24 Haziran, 1 Kasım seçimlerinde Birecik gibi 100 bin nüfusu olan bir ilçeye aday verilmemiş olması. Ahmet Eşref Fakıbaba Birecikli'dir ama aday olarak Birecik´e hitap ediyor denilemez. Böyle söylenmesini bizimle alay ediliyor şeklinde değerlendiririm. Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa'nın adayıdır, Birecik´in her seferinde görmemezlikten gelinmesi saygısızlıktır. Hala bazılarının gözleri kör, kulakları sağır. Birecik kimsenin vesayeti altında değil, kimsenin aşireti de değildir. Aday listesine bakıyoruz sıralamada birkaç kişi dışında, ismini kimsenin bilmediği, siyasetin içinde yer almayan kişilerin isimleri yer alıyor. Bu sıralamayı genel merkez yapmadı. Her ilin başındaki kişiye verildi ve sıralamayı onlar yaptı. Bu tür haksızlık, saygısızlıklara rağmen biz partimize çalışacağız. Ama muhatabı olan kişiler de gerektiği yerde cevaplarını alacaklardır. Hani söz milletindi. Nerde bu söz milletin. Hangi milletin yansıması o listede var. Bir aileden 3 aday, Buğday Pazarı´nda ortağı olan kişi aday, Belsan´da çalışan bir kişi aday, belediyede çalışan bir bürokrat aday. Bu tabloyla mı bu parti seçim kazanacak? Bu rahatsızlık sadece Birecik´te değil, Viranşehir´de de var, Hilvan´da da var, Siverek´te de var, Urfa´da da var, Harran´da da var. Kimse alınan başarısızlığı teşkilatlara, halka, millete, belediye başkanlarına mal etmesin. Ben hayatı boyunca doğruları söyleyen bir insanım. Sonucu neye varırsa varsın, ben bunun faturasını her zaman ödemeye hazırım."

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
SALIH
SALIH - 1 yıl Önce

BRAVO SANA SAYIN PINARBASI FAKIBABA GÜCÜ VE EMRINDE OLACAK OLANLARI ALMIŞ LISTEYE

Şamlıurfalı
Şamlıurfalı - 1 yıl Önce

valla helal sana başkan milletin tercümanı oldun sanki gerçekleri dile getirdin dillerine sağlık....

Dr
Dr - 1 yıl Önce

Bakan birecikten, yaptigi yoruma bak.
Partime zarar vermem diyor bir de. Halil ozcan nereli, kasim gulpinar nereli, diger ilceler de rahatsiz demis. Rahatsiz olan sensin

eylul
eylul - 1 yıl Önce

sayın pınarbaşı cidden söylüyorum bu yaptıgın ne akp nede şuan oturdugun mevkiye kesinlikle yakışmıyor adaylara baktıgın zaman belkide son dönemin en parlak en dinamik vede inanıyorumki en zeki insanlardan oluşmuş bi aday listesi illa bu olması gerekmez sanırım mirkelam ,fatih bucak,astor sahibi,mahmut kaplan ,yani zengin kesimden kastım emin olun hic bi zaman akp ye oy vermedim ama bu 24 haziranda kesinlikle vercem cünkü dedigim gibi adaylar cok iyi

siyaset
siyaset - 1 yıl Önce

Gerçekleri haykıran doğru adam tanımam etmem ama gerçekleri haykırdığı için canın gönülden tebrik ediyorum

BOŞ LİSTE

Halil demir
Halil demir - 1 yıl Önce

Onlara iyi partiye

şahin birecikli
şahin birecikli - 1 yıl Önce

slm arkadaşlar bi akp belediyesi başkanı kesinlikle böyle demecler vermemeli muhtemelen mirkelam sayın pınarbaşına bişeyler vaat etmiştirki verdigi tepkiyle herşeyi acıkca ifade etmiş, yoksa adaylarda şahsen ben bi sıgıntı göremiyorum hepside bilincli,kültürlü ve diksiyonları iyi olan insanlar bence tek rahatsız olan sayın pınarbaşıdır saygılar..

arşiv
arşiv - 1 yıl Önce

bu zaman kadar en ADİL liste olmuş,REİS feodal yapıyı kapı dışına atmış.kendine ve aşiretine güvenen bağımsız girsin seçime.

Urfali
Urfali @arşiv - 1 yıl Önce

Feodal yapi dedigin ne yegen zaten liste asiretlerden olusmus sen farkinda degilsin


SIRADAKİ HABER