Belediye başkanından anlamlı oyun

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesini Belediye Başkanı Mehmet Faruk Pınarbaşı engelli çocuklar ile lunaparkta çarpışan araçlara bindirdi. Lunaparktaki oyuncaklara binip gönüllerince eğlenen çocuklar renkli görüntüler oluşturdu.

Belediye başkanından anlamlı oyun
Şanlıurfa'nın  Birecik ilçesini Belediye Başkanı  Mehmet Faruk Pınarbaşı  engelli çocuklar ile lunaparkta  çarpışan araçlara bindirdi. Lunaparktaki oyuncaklara binip gönüllerince eğlenen çocuklar renkli görüntüler oluşturdu.
Birecik ilçesinde Engelli haftası nedeniyle Birecik Belediye Başkanı Mehmet Faruk Pınarbaşı onları mutlu etmek ve çocuk olduklarını hatırlatmak için Lunapark'a götürdü. Luna park'ı gören Engelli çocukların gözlerinde sevinç gösterisi vardı ,ilk defa belediye başkanı ve meclis üyeleri ile lunaparkta çarpışan arabalara binen engelli çocuklar mutlu oldular .
Birecik Belediye Başkanı Mehmet Faruk Pınarbaşı, Çoğu engelli çocukların engelinden ya da ailesinin maddi yetersizlikleri nedeniyle lunaparka gidemediklerini, bu sebeple özel ilgiye ihtiyacı olan engelli çocuklara eğlenceli bir gün yaşatmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyleyen Pınarbaşı, "Birecik ilçemizde yaşayan Engelli çocuklarımızı  ilçemizde kurulan lunaparkta  çarpışan araçlara beraber binerek  onları bir nebzede olsa onları sevindirmek çok güzel  engelli çocuklar ile çarpışan araca binmek bugün beni mutlu etti.Çocuk olmak  ve çocukluğunu yaşamak çok güzel ben ilçemde bulunan engelli çocukları belediye olarak lunaparka getirdik ben ve belediye meclis üyeleri arkadaşlarım ile  engelli çocukları ile bir gün geçirmek çok güzeldi ilçede her zaman engelli   insanların yanında olmuşumdur maddi ve manevi olarak belediyemiz engellilere her zaman hizmet etmektedir "dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER