BİR BAŞARI HİKÂYESİNİ YAZMAK İSTERDİM?

Yıllardır spor camiasının içinde isen Şanlıurfa’da yaşıyorsan ufacık şeylerden mutlu olmayı öğreniyorsun,

Oysaki 2 milyon nüfusa sahip bir şehirde yaşıyoruz ve sadece TV’lerde komşu şehirlerin başarılarını alkışlıyoruz.

Neden biz bunları başaramıyoruz diye sordunuz mu? Öz eleştiri yaptınız mı? Hayır, bunları biz maalesef yapmadık. Biz ne mi yaptık hep dert yandık, hep borçları öne sürdük, hep birilerini suçladık aslında biz biz olmayı beceremedik. yıllardır 2.ligden 1.lige yükselmek için çabalıyor 1.lige çıkınca bir hava ile Şampiyonluk parolası ve o sene bu sene sloganları ile lige başlıyoruz sonra mı hüsran oluyor. Nedenlerini sorduğumuzda yada tartıştığımızda alt yapıdan dert yanıp kenara çekiliyor oturup izlemeye başlıyoruz.

Peki birlik, beraberlik ve dayanışmadan kim yada kimler bahsetti! bir başarının gelmesini istiyorsanız bunlar olmazsa olmazımız olmalı kıskançlığı hasetliği bir kenara bırakıp başarı için çabalamamız bayrağı kim devralırsa onu desteklemeyi öğrenmeliyiz. Muhalif olmayı bir kenara bırakalım ki başarı gelsin.  bir şehir kalkınmak istiyorsa önce sporda başarılı olmalı, önce birlik beraberlik içinde kenetlenmesini öğrenmeli.

Bende artık özlem ve hasretle beklediğim bir başarı öyküsünü yazmak istiyorum Şanlıurfa’da bunu çok görmezsiniz demi bizlere…

YORUM EKLE