Urfalı genç yönetmene bir ödül daha

Şanlıurfalı Genç Yönetmen Mahmut Kemal Açıkyol Heybe filminin ardından “Kedi’yi Kırmak” adlı kısa filminde de ödül aldı.

Konya Selçuk Üniversitesi Medya İletişim bölümünde öğrenimine devam eden Mahmut Kemal Açıkyol çektiği Kediyi Kırmak adlı kısa filmi ile katıldığı 4. Serhat Kalkınma Ajansı Film Festivalimde, (Çocukça Düşler) tarafından en iyi 3.üncü film ödülüne layık görüldü.

Kedi’yi Kırmak adlı kısa filmin senaristliğini ise Heybe isimli kısa filmin senaristliğini de yapan Urfalı Mesut Keskinbıçak yazdı. Görüntü Yönetmenliğini Alparslan Karlıoğlu’nun üstlendiği filmde Hüseyin Şen, Ceren Kayış, Mehmet Efe Yaşar rol aldı.

Öte yandan “Kedi’yi Kırmak” adlı kısa film daha önce katıldığı ilk festival olan 15. Kısa-ca Film Festivali’nde finalist olmuştu.

1995 Şanlıurfa doğumlu Mahmut Kemal Açıkyol geçen yıl çektiği ‘’HEYBE’’ adlı kısa filmiyle ödülle layık görülmüştü. Açıkyol’un filmleri daha önce ondan fazla festivalde gösterime girdi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 18:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
cemal bozkurt
cemal bozkurt - 4 yıl Önce

böyle gençlere destek olmadıkça beyin göçü artarak devam eder büyüklerimize ricam kendi degerlerimize sahip çıkalım. bu kardeşlerimizin belediye bazında desteklenmesi gerekir. başarıları daim olur inşAllah...

Mahmud Keskinbıçak
Mahmud Keskinbıçak - 4 yıl Önce

Başarınız başarımızdır. daim olsun kardeşim..

..
.. - 4 yıl Önce

başarılarının devamını dilerim kardeşim

rıdvan ortakaya
rıdvan ortakaya - 4 yıl Önce

Genç yönetmenimizi tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim..

Hamit
Hamit - 4 yıl Önce

Genç kardeşlerime başarılar

Uğur Demir
Uğur Demir - 4 yıl Önce

Başarılarınızın devamında nice ödülleri görmeniz en büyük temennimdir kardeşlerim. yolunuz açık olsun.

SIRADAKİ HABER