Kendi çıkarları için Urfa’yı rezil ediyorlar!

Şanlıurfa’da son günlerde moda olan parayla Twitter gündemi olma Şanlıurfa’ya zarar vermeye devam ediyor.

Kendi çıkarları için Urfa’yı rezil ediyorlar!

Şanlıurfa'da yapılan paralı gündem olma çalışmaları Şanlıurfa'ya zarar veriyor.

Peki, bu durumun Şanlıurfa’ya faydası ve zararları ne oluyor?

İşte tam da bu noktada işler değişiyor. Şanlıurfalılar kendi çıkarlarını düşündükleri için Şanlıurfa’nın adını kirletiyor.

ŞANLIURFA’DA TWİTTER KULLANMI DÜŞÜK!

Şanlıurfalılar ne kadar sosyal medyayı etkin olarak kullansa da Twitter’den uzak kalıyor. Diğer illere oranla düşük olan Twitter kullanımı paralı gündem olmaya çalışan Urfalıları yabancılara yönlendiriyor.

ÖZELLİKLE KONYALILAR BU İŞLE UĞRAŞIYOR

Türkiye’de Twitter gündemini çoğunlukla Konyalılar belirliyor. Konya’daki firmalar ellerindeki yüksek takipçisi olan hesaplardan istediği ‘#’ heştekleri gündeme taşıya biliyor. Şanlıurfa’da bazı belediyeler yaptıkları hizmetleri ve hizmet saydıkları gündem olmaları Konya’daki firmalar aracılığı ile yapıyor. Bazı Urfalılar cüzi bir para karşılığında saatlik gündem yapıyor. 

KENDİ ÇIKARLARI İÇİN URFA’YA ZARAR VERİYORLAR

Öte yandan para karşılığında oluşturulan gündem Şanlıurfa’ya kardan çok zarar veriyor. Farklı şehirlerden yapılan #heştekler Şanlıurfa ve Şanlıurfalıları adeta rezil ediyor. Şanlıurfa’yı sevmeyen ve Şanlıurfa’nın gündemde kötü tanınmasını isteyen bazı kullanıcılar Şanlıurfa aleyhine yazılar yazıyor. Twitter kullanıcısı az olan Urfa ise bu durumu bastıramıyor.

Son olarak para karşılığında gündem olan #ŞanlıŞehirUrfa heşteğine yapılan yorumlar bu kadarına da pes dedirtti.

İşte bazı yorumlar;


 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER