Harran'a Yeni Düşmanlar Geliyor!

Dying Light, Techland tarafından geliştirilen ve Warner Bros Interactive Entertainment tarafından yayınlanan sürükleyici bir oyun olarak piyasada bulunuyor. Dying Light isimli oyunun yeni indirilebilir içeriği (DLC) Harran'da geçtiği öğrenildi.

Techland tarafından geliştirilen Dying Light oyunu tüm oyuncuları için yeni bir DLC, "Delece" yani Downloadable Content sundu.

DLC - Downloadable Content

Adından da anlaşılacağı üzere DLC, İndirilebilir İçerik demektir. Piyasada yer alan herhangi bir oyun için çıkabilir. Sadece dijital olarak edinebileceğiniz bu içerikleri; Steam, PSN, XBLA ve benzeri portallarda görebilirsiniz. DLC'ler farklı şekillerde vücut bulabilir. Bazen oyun içerisindeki karaktere eklenen yeni bir kıyafet, bazen oyunun multiplayer moduna yeni bir harita, bazen de oyunun içerisine farklı bir hikaye ekleyebilir.

Techland oyun severlerin hoşuna gidebileceği bir DLC yayınlayarak oyunun yeni bir hikayesini Harran'da devam ettiriyor. Videoda iki tane silahlı askerin Harran'a adım atışı görülüyor. Bu kişiler paralı askerler olabilirler. Bir diğer ihtimal de Black Ops timi olmaları, yani Harran'ı temizlemeye ve içerideki insanları susturmaya gelmiş kayıt dışı çalışan bir askeri güç olma ihtimali var.

Peki Neden Harran?

Harran bulunduğu konum itibari ile son derece önem arz eden bir yere sahip. Türkiye Cumhuriyeti'nin son günlerde en çok konuşulan ilçelerinden biri olmasıda buna neden olabilir. En son referandum seçimlerinde kendisini gündeme getiren bir ilçe olan Harran, ülke içinde en çok EVET oyu veren bir ilçe oldu. Ovası ve tarımıyla sıkça adını duyduğumuz Harran bu defa oyunlarda DLC olarak karşımıza çıkıyor.

Şanlıurfalılar Ne Dedi?

Oyunun Harran DLC videosu yayınlanınca Şanlıurfa'da bulunan Dying Light oyuncuları çok mutlu oldu. Oyunun yeni DLC'lerinde Balıklıgöl'ü de isteyen oyun severler Dying Light'i yorum yağmuruna tuttu. Oyun severlerden tam puan alan Dying Light yıl sonuna kadar ücretsiz sunacağı DLC'ler içinde Şanlıurfa'ya tekrar yer verecek mi merak ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER