FETÖ’nün Dershanesi Bilim Merkezi Oldu

Şanlıurfa’da Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği STEM ve Bilim merkezi açıldı. Açılışın gerçekleştiği bina ise 15 Temmuz Darbe girişiminden önce FETÖ Okulu idi. Şanlıurfa’da FETO Terör örgütüne ait dershane bilim merkezi oldu. 15 Temmuz darbe girişimi öncesine kadar dershane olarak kullanılan bina bu gün STEM ve Bilim Merkezi olarak açılışı yapıldı.
Bilim merkezi Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde bulunan Belediye başkanlık evinin yakınında bulunan bir binada Şanlıurfa Milli eğitim Müdürü Metin İlci ve Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın katılımıyla gerçekleşti. Açılışta bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna Ülkemizin geleceği için sitem eğitim kültürünün geliştirilmesine ve yerleştirmesine büyük ihtiyaç vardır” dedi.
Güngör Azim Tuna “Görev yaptığım yerlerde okullarda bir takım proje yarışmaları yapılıyor. Çocuklar maalesef tercih ettikleri mesleklerin bu yaptığı işlerle alakası yok. Çok iyi bir mühendis olması gereken bir çocuğumuz gidiyor tıp seçiyor, hukuk seçiyor böyle alakasız dallarda kendi kabiliyetini de boşa harcıyor. Benim çocuklarımdan biriside maalesef aynı kaderi paylaştı” şeklinde konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 18:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Bunların sayesinde urfada okul sorunu azaldı.

SIRADAKİ HABER