Bankalara Siber Saldırımı Düzenleniyor

Gün içerisinde AKBANK'ın sistemlerinde oluşan bir problem nedediyle erişim sıkıntısı yaşandığı öğrenildi. Öğle saatlerinde GARANTİ bankasıda aynı durumla karşılaşınca kafalarda soru işareti oluşmaya başladı.

Bankalara Siber Saldırımı Düzenleniyor

Türkiye’de faaliyet gösteren ve en eski özel bankalardan biri olan Akbank, bugün itibariyle sistemlerinde yaşadığı çökme sorunu neticesinde sıkıntı yaşıyor. Şu anda hiçbir ATM’si kullanılamayan Akbank’ta aynı zamanda Akbank internet sitesi, mobil şube ve pos cihazlarından da sık sık işlem kesintileri meydana geliyor.

Akbank’tan konu ile alakalı Reuters'a verilen açıklamada “Teknik sebepler ile banka içi sistemlerimizde geçici kesintiler yaşanmaktadır. Konu ile ilgili ekiplerimiz çalışmakta olup, en kısa zamanda hizmetlerimiz kesintisiz olarak devam edecektir.” şeklinde bilgi veriliyor.

ÖĞLE SAATLERİNDE GARANTİ BANKASI'NDA DA ERİŞİM PROBLEMİ YAŞANDI

Bugün öğle saatlerinde alınan bilgilere göre GARANTİ BANKASI'da aynı problemlere tanıklık etti. Garanti Bankası da öğleden sonra kısmi olarak sistem arızası yaşadı. Söylentilere göre siber saldırı sonucu yaşanan bu aksaklık şu sıralar giderilmiş gibi görünüyor. Ancak Garanti Bankası'na ciddi bir saldırı olduğu durumu da dikkatleri çekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER