Uyuşturucu İle Yeni Bir Dolandırıcılık Yöntemi

Teknolojinin gelişmesi ile dolandırıcılarda kendilerini geliştirmekte...

Uyuşturucu İle Yeni Bir Dolandırıcılık Yöntemi

Yapılan araştırmalar sonucunda uyuşturucu kullanarak insanları dolandırma artmaya başladı. LSDBURUNDANGA türü uyuşturucular ile insanlara fiziksel temas halinde taciz, gasp, tecavüz oranları yükseldi. Geçtiğimiz günlerde yaşanılan bir olayı sizlere aktaralım;

Bir benzin istasyonunda arabasına benzin doldurmakta olan bir bayanın yanına gelen birisi boyacı olduğunu söyleyerek, hizmet amacıyla kibarca kartını sunuyor. Bayan kartı aldıktan sonra arabasına biniyor.
Adam da başkasının kullandığı bir arabaya biniyor. Bayan, istasyondan çıkmaya hazırlanırken arkadaki arabanın da aynı anda istasyondan çıktığını ve kendisini takip ettiğini fark ediyor. Bayan o anda bir baş dönmesi ve zor nefes almakta olduğunu hissediyor. Camı açmak isterken, adamın verdiği kartı alan elinden tuhaf bir koku alıyor. Kartı veren kişinin bulunduğu arabanın neredeyse kendi arabasına yapışırcasına yaklaştıklarını görüyor. Kaybedecek zaman olmadığını fark edince hızını yükseltiyor, o hızla giderken ilk gelen park yerine giriyor.

Sert bir frenle durduruyor arabayı, aynı anda da kısa aralarla bastığı klaksonla imdat işareti verircesine durmadan velvele saçıyor ortalığa. Başkalarının da bulunduğu park yerine gelen ikinci araba, var hızıyla çıkış yönünden park yerini terkedip uzaklaşıp gidiyor. Adamlardan böylece kurtulan bayan, uzun bir süre sonra kendine gelebiliyor ve normal nefes almaya başlıyor.

Bayanı böyle çok ciddi bir duruma sokan bir maddenin karta sürülmüş olduğu anlaşılıyor.
Adı, BURUNDANGA olan bu uyuşturucu madde, bir kişinin üstündekileri çalmak veya başka kötülükler yapmak için kullanılıyor.

Basit bir kart üzerine kolayca sürülebilen bu uyuşturucu, cinsel taciz amaçlı kullanılan uyuşturucuya nazaran dört defa daha tehlikeli.
Yolda, çarşıda, pazarda tanımadığınız birisinden ve yahut yalnızken asla böyle bir kart almayın sakın. İkametgâhlara kadar gelerek hizmet sunanlarında kullandığı bir yöntem bu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER