Urfa'daki Sarı Helikopter Korkuttu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kırsal mahalleler üzerinden alçak uçuş yapan sarı helikopter korkuttu. Mahallelinin şaşkınlıkla izlediği helikopter hem paniğe yol açtı. Hem de merak uyandırdı.

Urfa'daki Sarı Helikopter Korkuttu


Urfanatik Gazetesi / Rıdvan ORTAKAYA

Siverek’te kırsal mahalleler üzerinden alçak uçuş yapan sarı renkli helikopter korkuya ve paniğe yol açtı. Helikopterin gündüz saatlerinde yere yaklaşık 20 metre mesafede alçak uçuş yaptığı gözlemlendi. Olayı gören çok sayıda vatandaş panik olurken,  helikopterin neden uçuş yaptığı ise merak uyandırdı.

VATANDAŞ RAHAT NEFES ALDI

Bazı kişilerin gerekli mercileri arayıp bilgi almasıyla vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Sarı renkteki helikopterin Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’ne ait uçak olduğu öğrenildi. Uçağın, yüksek gerilim hatlarındaki arızalı veya arıza olabilecek yerlerin tespiti için havalandığı öğrenildi.

HELİKOPTERE MONTE EDİLEN EKİPMANLARLA ÖLÇÜM YAPILIYOR

Kısa adı (TEİAŞ) olan Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’nden alınan bilgilere göre, 50.000 km 380 kV ve 154 kV enerji iletim hatlarının, helikopterlere monte edilen elektro-optik ekipmanlarla havadan kontrol edildiği öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 15:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsa demirci
İsa demirci - 3 yıl Önce

Yakıtı az kaldığı için alçak uçuş yapıyordu çünkü alçak uçtuğunda yere çakılsa bile patlama meydana gelmesi parçalanması en aza iner bise helikopter Hilvan devlet hastanesi ne yakın trafo merkezinde havalimanından gelen araçla yakıt takviyesi yapılmıştır bu sabah saat 10: 00 gibi

Isa Demirc'ye
Isa Demirc'ye - 3 yıl Önce

Nereden biliyorsun ? HSSKTIR POK,6 YILDIR URFA ARPT ta calidiyorum daha bir kez yakit aracinin disariya yakit vermeye gittigini gormedim.

SIRADAKİ HABER