TOKİ, dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı

Dolandırıcılar bu sefer, TOKİ ismini kullanarak vatandaşları dolandırmaya başladı.

TOKİ, dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı

Urfanatik Gazetesi / Rıdvan ORTAKAYA


Kendini TOKİ görevlisi olarak tanıtan dolandırıcılar, birçok vatandaştan aidat ve bağış adı altında para aldı. Meydana gelen bu dolandırıcılık olayı nedeni ile T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yazılı bir basın açıklaması yaparak vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.


Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi.

 “TOKİ ismi ve logosu kullanılarak emekli vatandaşlarımıza yönelik “sahtecilik ve dolandırıcılık” girişimlerinde bulunulduğu öğrenilmiştir.

İdaremizin emekli vatandaşlarımıza yönelik başlatmış olduğu konut uygulamalarından fırsat çıkarma peşinde olan dolandırıcıların Emekli Dernekleri adıyla TOKİ’nin logosunu, Valiliklerin, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının da isimlerini kullanarak hazırladıkları üzerinde, “TOKİ Konut Talep Formu” yazan ve hiçbir geçerliliği olmayan belgeler ile “Üyelik Aidatı ve Bağış” adı altında para toplayıp haksız kazanç elde ettikleri bilgisi edinilmiştir.

TOKİ tarafından satışa sunulan konutlara yapılacak başvurular herhangi bir Dernek veya Vakfa üyelik şartı olmadan sadece yetkili bankalar aracılığı ile yapılmaktadır.

TOKİ’den konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için, TOKİ ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, benzer olaylar karşısında güvenlik birimlerini bilgilendirmeleri gerekmektedir.

TOKİ’nin konut satışları ile ilgili ayrıntılı bilgiye İdaremizin resmi web sitesi www.toki.gov.tr adresinden veya 444 86 54’nolu Çağrı Merkezimizden ulaşılabilmektedir.

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızı “TOKİ” ismini kullanarak dolandıran ve dolandırmak isteyen bu kişiler hakkında, İdaremizce yasal işlemler başlatılmıştır. Bu konuda “resmi evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık” suçlamasıyla davalar açılmış olup, yasal süreç devam etmektedir” denildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 19:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Banucannur
Banucannur - 4 yıl Önce

S urfa emekliler derneğinde ben ve iki arkadaşım 20tl para ödeyerek TOKİ evine yazıldıktan 3ay önce ama biz emekli değiliz dedik oranın sorumlusu önemli değil dedi ,gecen hafta ziraat bankasına gittik elimizdekinin geçersiz olduğunu söyledi

SIRADAKİ HABER