Tır şoförleri sınırda perişan oldu

Geçimlerini sağlamak amacıyla Irak’tan Türkiye’ye yük taşımacılığı yapan tır şoförleri, günlerdir Habur Sınır Kapısında bekliyor. Tır şoförleri, artık yiyecek malzemelerinin kalmadığını, harçlıklarının tükendiğini belirtti.

Tır şoförleri sınırda perişan oldu
 Haber: Rıdvan ORTAKAYA

Geçimi tır şoförlüğüyle sağlayan binlerce tır şoförü, günlerdir Habur sınır kapısında bekletiliyor. Haftalardır evlerine gidemeyen ve iş yapamayan tır şoförleri, yaşadıkları durumdan bir an önce kurtulmak istiyor.

Çoğunluğunu Şanlıurfalı tır şoförlerinden oluşan kalabalık, günlerdir sınır kapısının açılmasını bekliyor. Cizre ve Silopi’de yaşanan çatışma ve sokağa çıkma yasakları nedeniyle iki haftadan beri kapalı tutulan Habur Sınır Kapısı, tır şoförlerini perişan etti.

Urfanatik gazetesi muhabirine telefonla ulaşan Şanlıurfalı bir tır şoförü, sınır kapısını geçemedikleri için perişan olduklarını vurguladı. 14 Aralık’tan itibaren kapatılan sınır kapısında haftalardır bekletildiklerini belirten Şanlıurfa tır şoförü, yaşadıkları durumu şöyle anlattı: “Silopi, Şırnak ve Cizre’de yaşanan çatışmalar ve sokağa çıkma yasakları nedeniyle Habur sınır kapısı günlerdir kapalı tutuluyor. Hal böyle olunca biz de bir yere kıpırdayamıyoruz. Haftalardır evimizden çıktık ve daha çocuklarımızı, ailemizi göremedik. Defalarca yetkililere ulaştık ama bir türlü kapı açılmadı. Artık üzerimizde bulunan harçlıklarımız dahi bitti. Bu kapının bir an önce açılması için yetkililerden destek bekliyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER