Taşaltın: “şaibe yok eksik evrak var”

Harran Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sınavı’nda hile yapıldığı iddialarına, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın’dan açıklama geldi. Taşaltın, şaibe yok, eksik evrak var dedi.

Taşaltın: “şaibe yok eksik evrak var”

Urfanatik Gazetesi / Rıdvan ORTAKAYA


19 Ocak 2016’da Harran Üniversitesi’nde yapılan Öğretim Görevlisi Sınavı’nda bazı adayların yüksek puan almasına rağmen sınav puanlarının düşürüldüğü ve yapılan ilk ön değerlendirme sınavına şaibe karıştığı illeri sürülerek sınava itiraz edildiği ve yapılan itiraz sonucunda da ön değerlendirme sınavının iptal olduğu kaydedildi. İptal edilen ön değerlendirme sınavının tekrar yapıldığını ve bu nedenle adayların yazılı sınava yaklaşık 15 gün geç girdiği iddia edilmişti.

İddialara cevap Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın'dan geldi. Taşaltın: “ Şaibe yok, yanlış anlaşılma var. Yaptığımız sınavlarda, ales ve not ortalamasına bakarak ön değerlendirme sınavı yaptık ve daha sonra not ortalaması yüksek olan 10 kişiyi yazılı sınava tabi tuttuk. Sınava müracaat eden bazı adayların evraklarının eksik olduğunu tespit edince, jüri heyetine evrakların tekrar incelenmesini istedik. Ondan dolayı yazılı sınavı erteledik” dedi.

Rektör Taşaltın, Edessa Tv’ye yaptığı açıklamada juri üyelerinin evrakları incelemeden kabul ettiğini bu nedenle, evraklardaki eksikliğin sonradan tespit edildiğini beyan etti.Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 08:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER