Şanlıurfa’nın Yöresel Kıyafetleri


Şanlıurfa’nın Yöresel Kıyafetleri

Eklenme Tarihi : 2013-05-06 / 13:18 3313 Defa Okundu

Şanlıurfa’nın yöresel kıyafetleri, şehre gelen turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Tarihi özelliğini yitirmeyen Şanlıurfa’da,…

Şanlıurfa’nın yöresel kıyafetleri, şehre gelen turistler tarafından büyük ilgi görüyor.


Tarihi özelliğini yitirmeyen Şanlıurfa’da, özellikle de yaşlı insanların giydiği yöresel kıyafetler şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Balıklıgöl çevresinde bu kıyafetleri giyerek hatıra fotoğrafı çektiren turistler, Şanlıurfa’da yerel halkın bu kıyafetleri hala giymesinin çok güzel olduğunu, yerel insanın otantik özelliğini kaybetmediğini belirterek, "Kent yaşamına ve iş hayatına kapılıp gittiğimiz için bulunduğumuz ortama ayak uydurmak zorundayız. Ancak buralara gelip de insanların halen geleneksel kıyafetleri giydiğini görmek çok güzel bir durum" dedi.

Uzun yıllardan bu yana yöre halkının giydiği ve Şanlıurfalı kadınlarla özdeşleşmiş kıyafetler, Şanlıurfa’da kültür mirasının korunduğunu en güzel şekilde gösteriyor.

haber7


Facebook Yorumları

Site İçi Yorum Yaz

Site İçi Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.


Paylaş
 
 

Anket

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisinin işleyişi nasıl olmalıdır sizce?

Anket Sonuçları

Günün Gazetesi

Urfanatik Gazetesi

HAVA DURUMU

Havadurumu  • Urfanatik
  • Tasarım: Rose Ekol
  • sanalbasin.com üyesidir
Sitede yer alan yazılardan, yazarları ve kaynakları sorumludur. Sitede Yer Alan Bütün içerikler kaynak gösterilerek tekrar kullanılabilir. Gazetemiz, AA ve İHA abonesi olup kullanılan haberler ajans bilgisi dışında kullanılmasından doğabilecek zararlardan urfanatik gazetesi meshul değildir. Şanlıurfa'nın en güncel haber sitesinde yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Oluşabilecek maddi yada manevi olumsuzluklardan sitemiz sorumlu değildir. we love google © 2003-2013