ŞANLIURFA BAROSU 3 DİLDE HİZMET VERECEK

Kozmopolitik bir yapıya sahip olan Şanlıurfa, farklı dilleri bünyesinde barındırmaya devam ediyor. Şanlıurfa Barosu farklı dildeki vatandaşlara, sağlıklı bir hizmet sunabilmek için İngilizce, Arapça ve Kürtçe olmak üzere üç dilde kurs açma kararı aldı.

ŞANLIURFA BAROSU 3 DİLDE HİZMET VERECEK

Baroya üye avukatların talebi üzerine startı verilen kurs, birçok avukat tarafından ilgiyle karşılanırken, kursun hafta içi ve hafta sonu yapılması planlanıyor. Şanlıurfa Baro Başkanı Hikmet Delebe, açılacak kurs ile ilgili bilgi verdi.

“Şanlıurfa büyük bir kent, her rengin ve her kültürün yaşadığı; farklı dillerin konuşulduğu bir şehir bizde bu nedenle farklı dilde kurs açma ihtiyacı duyduk. Şanlıurfa Barosu olarak bu dönem meslektaşlarımıza, gelen talepler doğrultusunda “farklı diller kursu” hizmeti vermeye başladık. Meslektaşlarımız bu kurslara oldukça yoğun ilgi gösteriyor. Ve bizi sevindiren kısmı ise, ana dili Arapça olan meslektaşlarımızın Kürtçe, ana dili Kürtçe olan meslektaşlarımızın ise Arapça öğrenmek istemesi oldu” dedi.

“İNGİLİZCEYE YOĞUN TALEP VAR”

İngilizceye yoğun bir talebin olduğunu söyleyen başkan Delebe, kursta ders verecek olan öğretmenleri üniversite ve kurdider  gibi farklı yerlerden getirileceğini bildirdi.

NEDEN BÖYLE BİR KURS AÇMA İHTİYACI HİSSETTİNİZ?

“Özellikle kırsalda yaşayan ve Türkçe konuşamayan birçok vatandaş, avukatlar ile daha rahat iletişim kurabilmesi için böyle bir yöntemi düşündük” dedi.

HABER: Rıdvan ORTAKAYA 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2015, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER