OTOMATİK FATURA KESİM UYGULAMASI BAŞLADI

Şanlıurfa’da meydana gelen elektrik kesintilerini bitirmek ve kayıp kaçak kullanımını azaltmak için DEDAŞ ilginç bir yönteme başvurdu. Kasım Ayı itibariyle harekete geçen DEDAŞ Sekipleri, uzaktan fatura kesme yönetmeni geliştirdi. Geliştirilen bu yöntem sayesinde elektrik sayaçları otomatik okunup abonelere bilgi verilecek.

OTOMATİK FATURA KESİM UYGULAMASI BAŞLADI
Şanlıurfa’da sık sık yaşanan elektrik kesintileri hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle kış aylarının da gelmesiyle kentte artan elektrik kesintilerini bitirmek, kayıp kaçak önlemini almak ve abonelerin sayaçlara müdahale etmesini engellemek amacıyla DEDAŞ trafolara koyduğu modem cihazlarıyla, uzaktan kablo sistemi sayesinde otomatik sayaç okuma ve fatura kesme yöntemini geliştirdi. Geliştirilen bu sistem sayesinde Şanlıurfa’daki kayıp ve kaçak oranında ciddi bir azalmanın olacağı hedeflenirken, bazı vatandaşların bu durumdan memnun, bazılarının ise memnun olmadığı öğrenildi.

Dicle Elektik Dağıtım Şirketi (DEDAŞ), Şanlıurfa’nın 6 ilçesinde uygulamanın startını verirken, kısa süre içinde kentin her noktasında da çalışma başlatacağı öğrenildi.

 

HABER: Rıdvan ORTAKAYA

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER