Gazeteciyi dolandırmaya çalıştılar

Dolandırıcılıkta sınır tanınmıyor. Türkiye’de artık hergün yeni bir dolandırıcılık haberi duymak mümkün.

Gazeteciyi dolandırmaya çalıştılar
Son olarak gazeteci Ali Güzel’i telefonla arayan bir şirket, “1 yıl önce ücretsiz yaptırdığınız sağlık sigortası paketi sona erdi. Bunu uzatmak istiyor musunuz” diye sordu. Daha sonra ise ücretsiz olduğu söylenen sigorta için 375 lira borç çıkarıldı. Durumu hemen anlayan Güzel, bu tuzağa düşmedi. Dolandırıcılar ağını bu kez bir gazeteciye örmek istedi. Şanlıurfa’da gazetecilik yapan Ali Güzel’i arayan bir asistanlık ve danışmanlık şirketi, “15 Ekim 2014’te yaptırdığınız ücretsiz sağlık sigortası sona erdi” dedi. Durum karşısında şaşkınlığa düşen Güzel, böyle bir sigortadan haberi olmadığını ve bu şekilde bir onay vermediğini açıkladı. Telefondaki şahıs, bu defa “süreyi uzatmak istiyor musunuz” diye sordu. Ancak Güzel, böyle bir sağlık sigortasından haberdar olmadığını ısrarla belirtti.


“ÜCRETSİZ” DEDİLER BORÇLU ÇIKARMAYA ÇALIŞTIRLAR

Bir süre söz konusu şirket çalışanı olduğunu söyleyen telefondaki şahsın niyetini tam olarak anlamaya çalışan Güzel, durumu kabul etmedi ve şüphelendi. Şahsa “peki size borcum var mı” diyen Güzel’e ücretsiz olduğu söylenmesine rağmen “375 lira borcunuz var” yanıtı verildi.

 “BU TÜR TUZAKLARA DÜŞMEYİN”

Konuya ilişkin Urfanatik Gazetesine konuşan Güzel, “Kimse bu tür şeylere itibar etmesin. Böyle tuzaklarla insanlardan para koparmaya çalışıyorlar. Bu resmen insanların aklıyla dalga geçmek gibi bir şey. Benim böyle bir sağlık sigortasından haberim yok. Böyle bir şeyden de faydalanmadım. Kesinlikle bir onay vermedim böyle bir şey için. İnsanlar böyle tuzaklara kesinlikle düşmesin” dedi.

Haber: Rıdvan ORTAKAYA

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2015, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER