ESKİHANLILAR OKULA KAVUŞTU

Daha önce defalarca gündeme gelen Siverek Dağbaşı Mahallesi Eskihan Sokağı’ndaki okul sıkıntısı nihayet çözüme kavuştu. Eskihanlıların talebi üzerine mahalleye 8 derslikli bir okul yapıldı.

ESKİHANLILAR OKULA KAVUŞTU
Yaklaşık 130 öğrencisi bulunan ve birleştirilmiş tek bir sınıfta okul okumanın zorluğunu yaşayan eskihanlılar artık mahallesine yapılan yeni okulda eğitim görebilecek. 5 dönümlük alan üzerine inşa edilen ve 8 dersliği bulunan okul, geçen hafta kapılarını araladı.


GEÇİÇİ KABUL YAPILDI ONAY BEKLENİYOR

Okulun, eğitim ve öğretime geç kalmaması için Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulun geçici kabulü yapılarak eğitime başladı. Bakanlıktan gelecek onaydan sonra okulun resmi açılışının yapılacağı bildirilirken, öğrencilerin ve velilerin bu durumdan memnun olduğu gözlemlendi.

OKULA HARCANAN PARA İSE 1 MİLON 650 BİN

Siverek İlçesi’ne 18 km uzakta olan Eskihan Mahallesi’nde yapılan okul için harcanan para miktarı ise 1 milyon 650 bin olarak açıklandı. Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenci sayısıyla ilgili net bir bilgi verilmezken, “normal ve ikili öğretim yapılmasına göre değişkenlik göstermektedir”yazısı  yazıldı.

“YETKİLİLERE TEŞEKKÜR EDERİM”

Mahalle sakinlerinden Karahan Ortakaya, “köyümüze yapılan bu okul için yetkililere teşekkür ederim. Gerçekten okula ve okumaya ihtiyacımız vardı. Kardeşlerimiz daha huzurlu ve sağlıklı bir ortamda eğitimini sürdürecek. Eski okulumuz çok küçüktü, orda sağlıklı eğitim verilemezdi. Yeni yapılan bu okulda insanın okul okuması geliyor. Ben tekrardan emeği geçen her kese teşekkür ederim” dedi.

Öte yandan mahallede bulunan mevcut yapının ise okul öncesi öğrencilere tahsil edildiği öğrenildi.

 

Haber: Rıdvan ORTAKAYA

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2015, 09:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
sehmus Garhan
sehmus Garhan - 4 yıl Önce

Halkımıza ve milletimize hayırlı ugurlu olsun ayrica Emeği geçen herkese teşekkür ederim Ve yakinda okulumuzun adinida bilgilendirilecegiz

ftos ortakaya
ftos ortakaya - 4 yıl Önce

Hayili ugulu olsun tum ogrencilere

musa ortakaya
musa ortakaya - 4 yıl Önce

okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum umarım eğitimde basarı getirir .yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim.

rıdvan ortakaya
rıdvan ortakaya - 4 yıl Önce

Hayırlı olsun. :)

Emrah ORTAKAYA
Emrah ORTAKAYA - 4 yıl Önce

OLDUKÇA BAŞARILI BİR ÇALIŞMA. GEÇTE OLSA YAPILDI. EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER..

SIRADAKİ HABER