En Anlamlı Babalar Günü Mesajı

19 Haziran Pazar gününe denk gelen Babalar Günü nedeniyle sosyal medyada birçok mesaj paylaşıldı. Bu mesajlardan en dikkat çekeni ise Taha Eyüp Siyahhan adındaki bir vatandaşın mesajı oldu.

En Anlamlı Babalar Günü Mesajı

Urfanatik Gazetesi / Rıdvan ORTAKAYA


Her yıl Haziran ayının 3. haftası pazar günleri kutlanan Babalar Günü, bu yıl 19 Haziran’da kutlandı. Özel gün nedeniyle birçok vatandaş Babalar Günü’nü çeşitli yöntemler ile kutladı. Bu yöntemlerden bazıları ise sosyal medya oldu.

Sosyal medyada birbirinden farklı kutlama mesajları yayımlandı. Yayımlanan mesajlar arasından en dikkat çekeni ise Taha Eyüp Siyahhan, adındaki bir vatandaşın mesajı oldu.

Siyahhan, “İnsan babası yaşarken sıfır yaşındadır, babası göçtükten sonra ise 1 yaşına basar ve ölene kadar hep o yaşta kalır” ifadesini kullandı.

“O ÇINAR, HAYATINIZDAN ÇIKTIĞI ZAMAN GÖLGESİZ KALIRSINIZ”

Siyahhan, konuşmasının devamında: “O çınar, hayatınızdan çıktığı zaman gölgesiz kalırsınız. Sizi koruyan bir güç yoktur artık. Büyüdüğünüzü o zaman anlarsınız, o yaşadığı zaman empati kuramazsınız onunla, ta ki baba olana kadar. Çocuğunuzun ağzından baba sözünü duyduğunuzda önce şaşırırsınız, bilinçaltınız onu arar, 1 yaşınız boyunca çocuğunuzla yaşadığınız her anda onu hatırlarsınız ama o yoktur” dedi.

“BENİM BABAM YETİMLERDEN BİRİ İDİ”

Babasının yetim büyüdüğünü belirten Siyahhan: “Beni en çok üzen dünyayı hep 1 yaşında yaşamak zorunda olan insanlardır. Üzerinde bir çınar gölgesi olmadan, babanın verdiği o öz güven sıcaklığını yaşayamayan yetimler, işte benim babam bu yetimlerden biri idi, ona babasını sorduğumda hemen sigarasını yakar, dertlenir, uzaklara dalardı. O 16 yıl önce gitti hep daldığı uzaklara. Allah o daldığı uzaklarda hem kendisini, hem de bütün yetimleri, yetimlerin babası peygamber efendimizin şefaatine nail eylesin. Allah bütün ölmüşlerimize rahmet, kalanlarımıza yetimlerin yüzü hürmetine merhamet eylesin” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 12:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rıdvan
Rıdvan - 3 yıl Önce

Basiniz sagolsunn.

Yorumcu
Yorumcu - 3 yıl Önce

ALLAH GANI GANI RAHNET EYLESIN

SIRADAKİ HABER