Dolandırıcılara dikkat!

Kendini hâkim, savcı ve kamu görevlisi olarak tanıtan dolandırıcılara karşı, vatandaşların duyarlı olması için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün başlattığı SMS uygulaması devam ediyor.

Dolandırıcılara dikkat!

Urfanatik Gazetesi / Rıdvan ORTAKAYA

Elde ettikleri kişisel bilgiler ile kendini hâkim, savcı ve kamu görevlisi olarak tanıtan dolandırıcılar, vatandaşları istismar etmeyi sürdürüyor.  Son yıllarda ciddi artış meydana gelen dolandırıcılık olayları emniyeti harekete geçirdi. Ancak emniyet tarafından yapılan tüm uyarılara rağmen birçok vatandaş dolandırılıyor.

Hal böyle iken Emniyet Genel Müdürlüğü, oluşturduğu kamuoyu ile vatandaşları bilgilendirmeye devam ederken, başlattığı SMS uygulaması ile de vatandaşların dikkatli olmasını hatırlatıyor.
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşların cep telefonlarına gönderilen SMS’de: “Telefonda kendisini polis, savcı, asker olarak tanıtıp, bankaya para yatırmanızı ve bir yere para, altın bırakmanızı isteyenlere inanmayın” yazısı yazıldı.

Öte yandan vatandaşlar karşılaştığı olumsuz durum karşısında 155 Polis İmdat’ı aramalı. Emniyet tarafından yapılan duyurulardan da haberdar olmak isteyen vatandaşların  www.asayis.pol.tr adresini ziyaret edebilir.Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER