Diyarbakır Sur’a yardım gönderildi

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ne 1 TIR insani yardım gönderdi. “Terör ve Hendek Mağduru Kürt Kardeşlerimize” sloganıyla gönderilen yardım TIR’ında bebek bezi, temizlik malzemesi gibi temel ihtiyaç malzemeleri bulunuyor.

Diyarbakır Sur’a yardım gönderildi
Urfanatik Gazetesi / Rıdvan ORTAKAYA

Haliliye İlçesi Paşabağı Mahallesi’ndeki depoda yüklenen malzemeler Suriye İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem,”Şanlıurfa sivil toplum kuruluşları olarak yaklaşık 4 yıldan beri Suriyeli mazlumlara yönelik yardım çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Bugün de Güneydoğumuzda terörün ve hendeklerin mağduru olan kardeşlerimize Şanlıurfa’dan İnsani Yardım Platformu ve hayırsever vatandaşlar aracılığıyla 1 tırımızı gönderiyoruz. İnsanlığımızın gereği olan kardeşlerimize yardım etmek, bu yardımlarımızda devam edecek. Yaklaşık 250 bin insan bu zulümden kendi evini terk etmiş, bir kısmı kendi akrabalarının yanına bir kısmı da camilerde kalmaktadır. Bu kış gününde insanlara bir nebze olsun yardımcı olmak buradayız. STK’lardan ve hayırseverlerden destek bekliyoruz. Duyarsız kalmamalarını bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Memur Sen il Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun ise”Şanlıurfa sivil toplum kuruluşları olarak mazlumun rengi, dili, ne olursa olsun yardım etmeye, dinimizin gereği olarak yanında olmaya çalışıyoruz. İnsanlığımızın bir gereğidir bu. Daha önceleri Suriyeli Türkmenlere, Araplara yönelik çalışmalar sürdürülüyordu. Bugünde Diyarbakır Sur’da bulunan mazlum halka yardım etmek için buradayız. Cizre, Silopi’de de mağdur olan kardeşlerimiz bulunuyor. İnşallah Şanlıurfa sivil toplum kuruluşları olarak bizde üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Kış şartları çok zor. Hepimiz kendimizi onların yerine koyarak çalışma yapmamız gerekiyor. Az çok demeden yardım etmemiz gerekiyor. Emeği geçen tüm sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER