Bağımlılıkla mücadelede eğitimi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Projesi’nin ikinci ayağını Şanlıurfa’da hayata geçirdi. Startı verilen proje kapsamında bin aile, bağımlılıkla mücadele kapsamında rehber öğretmenler tarafından eğitilecek.

Bağımlılıkla mücadelede eğitimi


Haber: Rıdvan ORTAKAYA

Türkiye Yeşilay Cemiyeti madde ve bağımlılık konusunda farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Cemiyet başlattığı Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Projesi’ni sürdürüyor. Projenin ilk ayağında Türkiye genelinde 27 bin rehber öğretmene bilgi verildi. Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından eğitim alan öğretmenler ise 20 milyon öğrenciyi eğitmeye başladı.

Projenin ikinci ayağında ise bu kez yetişkinler eğitilecek. Projede dezavantajlı mahallelerde ikamet eden bin aileye alkol, tütün, teknoloji gibi bağımlılıkla mücadele kapsamında eğitim verilecek. Projenin startı Şanlıurfa Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik, koordinasyonunda Cumhuriyet Tesisleri’nde yapılan tanıtım toplantısı ile verildi.

“BİN AİLEYE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KAPSAMINDA EĞİTİM VERİLECEK”

Şanlıurfa Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik, proje ile ilgili bilgi vererek proje kapsamında bin ailenin eğitileceğini söyledi. Çelik: “Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi olarak Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Projesi’nin ikinci ayağını Şanlıurfa’da hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında bin aileyi madde, alkol, teknoloji ve tütün gibi konular hakkında eğiteceğiz. Eğitim, 15 gönüllü rehber personel tarafından gruplar halinde gerçekleşecek. Bu proje ile Türkiye genelindeki vatandaşlarımız gençlere sahip çıkma konusunda ve bağımlılıklar konusunda bilgi sahibi olacak” dedi.

“PROJENİN VERİMLİ GEÇECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Projenin verimli olacağını ve amacına ulaşacağını belirten Çelik: “Cumhuriyet Tesisleri’nde yaptığımız proje toplantısı yoğun bir katılım ile oldukça verimli geçti. Halkımızın yoğun talebi ile bu projenin verimli geçeceğini ve amacına ulaşacağını düşünüyorum. Biz Yeşilay olarak gençlerimizin mutlu olması, toplumun sağlıklı olarak yaşaması için herkesi bu çalışmaların içinde yer alması gerektiğine inanıyoruz”

“PROJE MODÜLER SİSTEMDE İŞLEYECEK”

Projenin sistematik olarak işleyeceğini ve örnek teşkil ettiğine de değinen Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Projemiz halk eğitim müdürlükleri üzerinden modüler sistemde sistematik olarak işleyecek. Bu nedenle proje örnek teşkil ediyor. Modüler sistemde projenin daha verimli olacağı düşüncesindeyiz” dedi.

“3 ÇEŞİT ANKET UYGULAYACAĞIZ”

Çelik: “Projeyi uygulama aşamasında ise başlama, değerlendirme ve sonuç olarak 3 çeşit anket uygulayacağız. Katılımcılar tarafından nasıl bir izlenim olunduğunu ve nasıl bir bilgi edindiklerini de araştırıp elde edilen raporları genel merkezimize göndereceğiz” ifadelerini kullandı.

“REHBER ÖĞRETMENLER ÖDÜLLENDİRİLECEK”

Proje kapsamında gayret gösteren, verimli olan rehber öğretmenlere parasal olarak ödüllendirme yapılacağını da belirten Çelik: “en çok çalışan rehber öğretmenlerimizi de parasal olarak ödüllendireceğiz. Ayrıca bu projeyi muhtarlar, STK’lar, dolmuş şoförleri, okul aile birlikleri, servis şoförleri gibi alanlarda da uygulayacağız” sözlerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER