Almanya Konsolosluğu Randevu İşlemleri

Almanya’ya 90 günden daha az ya da kısa aralıklarla gitmeyi düşünüyorsanız bunun için ilk olarak randevu almanız gerekiyor.

Almanya Konsolosluğu Randevu İşlemleri

Almanya vizesi alabilmek içinse doğrudan Almanya konsolosluklarına başvuru yapmanız gerekmiyor. Dilerseniz aracı kurumlar ile başvurunuzu beklemeden randevu alarak yapabilirsiniz. 7 farklı ilde bulunan aracı firmalar sayesinde konsolosluklara gitmeden başvurularınızı kolay bir şekilde yapmış olacaksınız. Dilerseniz konsolosluklara giderek de vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Almanya konsolosluğu randevu alarak sıra beklemek istemiyorsanız aracı firmalar size bu konuda yardımcı olacaktır.

Almanya konsolosluğundan vize almak için randevu başvurusunda bulunacaksanız bunun öncesinde yapmanız gereken birkaç işlem bulunuyor. Randevu almadan önce ilk olarak başvuru sırasında size gerekebilecek tüm belgeleri hazır hale getirmelisiniz. Alacağınız vizeler 90 gün ya da daha az süreli olacağı için gidiş ve dönüşünüzü gösteren belgeleri almanız gerekiyor. Başvuru için kesinlikle seyahat sağlık sigortanızı yaptırmanız gerekiyor. Bu sigortayı yaptırırken sigortanın seyahatten birkaç gün önce başlamasına ve tüm seyahati kapsamasına dikkat etmelisiniz. Aksi durumda vize başvurularınız onaylanmayacaktır. Son olarak da başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Tüm bunları eksiksiz bir şekilde yaptığınızda Almanya vizesi almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde Almanya konsolosluğu bulunmaktadır. Eğer aracı kurumlar üzerinden randevu almak istemiyorsanız ya da bazı belgelerin sürelerini uzatacaksanız bu illerde bulunan konsolosluklar ile iletişime geçerek randevu almanız gerekiyor. Aksi durumda vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz.

Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilerin eskiye nispeten daha gelişmiş olması ve Almanya’da birçok Türk vatandaşının olması nedeniyle Almanya, Türk vatandaşlarına vize verme aşamasında sıkıntı çıkartmamaktadır. Acil durumlar söz konusu olmadığı sürece İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan Almanya başkonsolosluklarına başvurarak randevunuzu alabiliyorsunuz. Eğer belgeleriniz tamsa ve vize almanızda herhangi bir sorun yoksa belirli süre içerisinde size olumlu dönüş yapılacak ve vizeniz verilecektir. Ancak bu işlem 90 günden az süreli vizeler için geçerlidir. Farklı amaçlar için vize alacaksanız ya da alacağınız vizenin süresi 90 günden fazla olacaksa bu durumda ekstra belgeler hazırlamanız gerekiyor. Bu belgeler ve daha fazlası için Almanya konsolosluğu randevu hizmeti sunan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2017, 00:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER