Bakanlık Sözleşmeli Personel Alacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacak.

Bakanlık Sözleşmeli Personel Alacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sözleşmeli olarak Bilişim Personelleri alınacağı bildirildi.

Detaylar ve Başvuru için Tıklayınız


Sözleşmeli Bilişim Personeli Nasıl Olunur ?

Özellikle kamu kurumlarında çalışmak isteyen, bilgisayar ve bilişim alanlarına meraklı kişilerin sık sık karşılaştığı bir kavramdır bilişim uzmanı kavramı. Bakalım sözleşmeli bilişim personeli olabilmek için ne gibi vasıflara sahip olmak gerekiyor, neler yapmak gerekiyor ve bu uzmanların imkanları neler? Sözleşmeli bilişim uzmanlığı, 2008 yılında Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” ile resmen bir ünvan olmuş ve kamu kurumlarında da bu ünvanla personel alımına olanak sağlamıştır.

Sözleşmeli olmasını kafanıza bile takmayınız, bu kadronun sözleşmeli olarak açılmasının en büyük nedeni isteyeceği sertifikalara ve vasıflara uygun olarak maaş verebilecek olmasıdır. Aksi taktirde kadrolu kişilerin maaşları belirli bir seviyenin üzerine çıkamaz. Özellikle 666 sayılı kanunla maaşlarda eşitleme ve üst sınır getirilmiş ve kadrolu kişilerin maaşları belirli sınırlarda kalmıştır.

Sözleşmeli bilişim personeli alımları genelde belirli alanlarla sınırlı tutulmuştur. Bu alanlara sistem uzmanı, ağ uzmanı, yazılım uzmanı, ağ güvenliği uzmanı ve veri tabanı uzmanı örnek olarak verilebilir. Bu uzmanlıkların hepsi için ayrı ayrı vasıflar gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER