BARIŞ PINARI VE URFA İNŞAAT SEKTÖRÜ

             Bilindiği üzere 9 Ekimde başlayan barış pınarı ismi verilen sınırlarımızı tehdit eden terör örgütlerini temizlemek ve güvenli bir tampon bölgesi oluşturmak, Akçakale’den başlayıp Nusaybin sınırına kadar olan 30 km genişliğinde 444 km uzunluğundaki bu bölgede sayısı ülkemizde 4 milyonu aşan Suriyeli vatandaşları yaşam faaliyetlerini göstermek amacıyla harekâta başlanmıştır. Başarılı bir şekilde ilerliyor.

         Öncelikle şunu demek istiyorum vatansız bir ekonomi olmaz önce vatan sonra ekonomi. Sınırımızı tehdit eden terör örgütü varsa bu Şanlıurfa’ya yatırım yapan insanları uzaklaştırır. Yaşam için önce güvenlik sonra ekonomi ve diğerleri gelir. Güvenlik sağlanırsa yatırımcıda gelir o bölge daha yaşanabilir bir halde alır. İşte şimdi bu sorunu çözmek için silahlı kuvvetlerimiz bu terör örgütlerini bitirmek amacıyla harekât başlattı. Bu harekât başarılı bir şekilde ilerliyor. Sonuca ulaştığımızda Şanlıurfa için güzel günler göreceğiz. O bölgede bir şehir kurulacak ve bu şehir Şanlıurfa ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Kendi mesleğim olan mimarlık ve inşaat üzerinden Örnek vermek gerekirse bir şehir düşünelim örneğin Konya kuzeyinden güneyinden yatırım alıyor ama Şanlıurfa sadece kuzeyinden yatırım alıyor. Güneyi sınır olduğundan yatırım alamıyor. Ama bu harekât bittiğinde güneyinden de yatırım alacak. Çünkü güneyinde yeni bir şehir kurulacak. Bu şehir yaşamsal faaliyetlerinin birçoğunu Şanlıurfa şehri üzerinden alacaktır. Yeni yapılacak ev, iş yeri, hastane, okul vs.. inşaatlarında inşaat sektöründe bulunan Şanlıurfalı hemşerilerimiz çalışacak. Malzemeyi, işçiliği bizden alacaklar böylelikle Şanlıurfa’nın doğal olarak inşaat sektörü hareketlenecektir.

              Aldığımız bilgilere göre bu ilçelerde atılan gelişi güzel havan mermilerinin evlerde işyerlerinde oluşturduğu zararları gidermek için ilgili merciler çalışmalar yapıyor. Harekât bittiğinde bu zararların giderileceği konusunda kaygılarımız devletimiz tarafından giderileceği hususunda güvenimiz tam. Şu an Akçakale, Ceylanpınar, Birecik ve Suruç tehlikeli lanse edilebilir ama bu harekât başarılı bir şekilde bittiğinde ve bu şehir kurulmaya başladığında bu ilçelerimiz merkez haline gelecek. Tek inşaat sektörü değil yaşamsal faaliyetler için gereken tüm ihtiyaçlar bu ilçelerimiz üzerinden yapılacak. Bu ilçelere büyük yatırımlar yapılacaktır. Bu harekât güvenliğimizi sağladığı gibi şehir ekonomisini canlandıracaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
S.a
S.a - 1 hafta Önce

Sen de mimar olduğun için sanada bir rant kapısı açılır. Nasıl olsa tek bildiğiniz inşaat onun dışında bir fabrika açayım insanları uzun yıllar istihdam edeyim yok.

S.a
S.a - 1 hafta Önce

Sen de mimar olduğun için sanada bir rant kapısı açılır. Nasıl olsa tek bildiğiniz inşaat onun dışında bir fabrika açayım insanları uzun yıllar istihdam edeyim yok.