BARAJ MAÇININ GALİBİ EDESSASPOR OLDU

     Şanlıurfa Eyyübiye Belediyesi 2. Amatör küme maçları tamamladı. Bu sezon yaklaşık 24 takımın mücadele ettiği ligde zevkli ve çekişmeli maçlar oynandı. Ligde şampiyonluğa oynayan takımlar mücadelesini son haftalara kadar devam edildi. Lig sonunda özellikle B grubunda şampiyonluk yarışı öyle bir alevlendi ki adeta nefesler kesildi.

     Şampiyonluk yarışı son haftalara kadar devam etti. Ligde 4 takım şampiyonluk mücadelesi verdi. Sefaspor sezona iyi başladı ama son maçında Edessaspor’a 2-1 mağlup olarak şampiyonluğu kaçırdı.

    Sezonu Pirsusspor ile Edessaspor 36 puanla tamamladı. Puanlar eşit olunca bu kez iki takımın arasında oynanan iki maçta eşit çıktı. Yetkililer şampiyonu belirlemek için baraj maçı oynamaya karar verildi. Edessaspor ile Suruç Pirsusspor arasında oynanan baraj maçını kazanan Edessaspor şampiyonluğunu ilan etti.

     Bu maçtan sonra Şanlıurfa’da amatör küme maçları sona erdi. Bozova 75. Yıl Mesleki ve Teknik Lisesi,  Edessaspor ve Eyyüpspor şampiyon olarak adımı 1. Amatör lige yazdıran takımlar oldu.

SPORT SEVERLER ZEVKLİ MAÇLAR İZLEDİ..

     Şanlıurfa’da amatör küme maçları sona erdi. 2017-2018 futbol sezonunda Eyyübiye Belediyesi amatör küme müsabakalarında bu sezon sporseverler birbirinden heyecanlı maçlar izlediler.

     Özellikle 2. Amatör küme müsabakalarında şampiyonluk yarışı nefesleri kesti. Hangi takımın şampiyon olacağı ta sezonun son haftalarına kadar sürdü. Son haftalar da tamamlanmasına rağmen şampiyonluk düğümü çözülmedi. Baraj maçıyla şampiyonluk belirlenen amatör kümde sevine ve üzülen takımlar oldu. Mücadele eden bütün takımlarımıza emeklerinden dolayı sonsuz teşekkür ederim.  

YORUM EKLE