Yardım Bahanesiyle Hırsızlık

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesi Yenişehir mahallesinde park halinde araçtan eşya indiren bakkala yardım etme bahanesiyle yanaşan şüpheli otomobildeki çantayı alıp kaçtı.

 Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesi Yenişehir mahallesinde park halinde araçtan eşya indiren bakkala yardım etme bahanesiyle yanaşan şüpheli otomobildeki çantayı alıp kaçtı.

Haliliye ilçesi Yenişehir mahallesinde Bakkal dükkanı işleten Hasan Öz işyerine aldığı eşyaları otomobilden taşırken yanına yaklaşan bir genç yardım edme bahanesiyle otomobil içindeki çantayı alıp kaçtı. Olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
Mehmet Akif Ersoy caddesi üzerinde park halindeki bir otomobilde bakkal eşyası indiren esnaf çantası güpegündüz çalındı  yaşanan hırsızlık olayı iş yerin güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Güpegündüz yaşanan hırsızlıkta, esnaf otomobilden eşya indirirken  yanına yaklaşan şüpheli, eşyalarına yardım etti. Esnafın dalgınlığından faydalanan şüpheli açık olan otomobil içinde bulunan çantayı alan, hızla olay yerinden uzaklaştı.
15 Yıllık Esnaf Hasan Öz," Ben işyeri için eşya almıştım dükkanımın önünde park edip eşyaları taşımaya başladım bir süre sonra yanıma bir genç yanıştı yardım ediyim mi dedi ,bende kabul ettim yardım etmeye başladı 1-2 sefer eşya taşıdı ben aşandayken açık olan otomobilimden çantamı çaldı ve birden ortadan kayboldu. Durumu hemen fark ettim çantamın çalındığını içinde kullandığım kredi kartlarım var. gelip güvenlik kamerasından hırsızlık olayını izledim ve gidip Polis karakoluna şikayette bulundum benim daha önce de gündüz iş yerimin önünden motosikletim çalındı. Şimdi Emniyettin ricam bu kişilerin yakalanmasıdır" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER