Yaralıya Müdahale Ederken Öldürüldü

Cizre Devlet Hastanesi çalışanı Abdülaziz Yural, ayağından vurulan bir kadına yardım etmek istediği sırada açılan ateşin hedefi oldu. Başından vurulan Yural yaşamını yitirdi.

Yaralıya Müdahale Ederken Öldürüldü

 "YARALI VE CENAZELERİNE BİLE MÜDAHALE EDEMİYORLAR"

 

SES Diyarbakır Şubesi'nden yazılı olarak yapılan açıklamada, daha önce de 2 sendika üyelerinin öldürüldüğü hatırlatılarak, "Hukuki bir dayanak olmaksızın sokağa hatta pencereye çıkma yasakları ilan edilmekte ve bu kararlara yönelik itirazlar, ciddi biçimde soruşturulmaksızın reddedilmektedir. Bu savaş politikaları yüzünden bölgede yaşanan insan hakları ihlalleri ve katliamlara ek olarak çok sayıda üyemiz darp edilmiş, yaralanmış ve tehdit edilmekle kalmamış katledilmiştir. Eyüp Ergen ve Şeyhmus Dursun arkadaşlarımızın ardından bugün de Abdülaziz Yural yaşadığı sokakta yaralı bir kadına yardımcı olmaya çalışırken başından vurularak alçakça katledilmiştir. Günlerdir süren sokağa çıkma yasağı nedeniyle bırakalım halkın sağlık hizmetine ulaşmasını, yaralı ve cenazelerine bile müdahale edemiyorlar. Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak bu savaşa daha fazla kurban vermeyeceğiz. Israrla savaşa hayır demekten vazgeçmeyeceğiz. Aziz'e sözümüz barış olacak" denildi." denildi.

 

CİZRE'DE 24 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

 

Yural'ın hayatını kaybetmesiyle birlikte Cizre'de 14 Aralık gününden bu yana süren sokağa çıkma yasağındaki şiddet olaylarında yaşamını yitirenlerin sayısı 24'e yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2015, 23:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER