Vali Küçük, Ekstra güvenlik önlemleri aldık

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük dün Şanlıurfa’da öldürülen PKK’lı teröristle ilgili Adli süreç sürüyor. Kişiler Şanlıurfa ile ilgili değildi, ayrıca Şanlıurfa'da Ekstra güvenlik önlemleri aldık"dedi.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük dün Şanlıurfa’da öldürülen PKK’lı teröristle ilgili Adli süreç sürüyor. Kişiler Şanlıurfa ile ilgili değildi, ayrıca Şanlıurfa'da Ekstra güvenlik önlemleri aldık" dedi.
Valilik toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan Vali Küçük, Kentte güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkarıldığını ifade ederek şunları söyledi.
Vali Küçük “Dünkü olayla ilgili soruşturma sürüyor. Eylem için nereye gidiyorlar o soruşturma devam ediyor. Bir yaralı var elimizde. Aktütün Karakolunun baskınında organizasyon içerisinde olmuş ölen olan kişi ben güvenlik güçlerine çok teşekkür ediyorum. Şanlıurfa’mızı korumaya ahd ettik ve bu tür olaylardan uzak durması için elimizden geleni yapıyoruz. Bu olayda bunun bir göstergesidir. Detayları adli süreç devam ediyor nedir, nereye gidiyor ve nasıl oluyor onları şu anda bende bilmiyorum. Eğer geçseydiler eylem nerede olacaktı bunun araştırması yapılıyor. Silahlar, el bombaları ve benzeri bombalar var elimizde bir yaralı var ve tahkikat devam ediyor. Şanlıurfa’da mı yoksa başka bir şehirde mi eylem yapacaklardı konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Kentte aldığımız tedbirler devam ediyor. Ama bu kişiler Şanlıurfa ile ilgili kişiler değildi. Başka yerden geliyordu bağlantıları konusunda araştırma yapılıyor. Olayla ilgili şu ana kadar herhangi bir operasyon yok. Güvenlik önlemlerinde ekstranın ekstrası var bazılarını söyleyebilirim ama bazılarını söyleyemem. Alış veriş merkezleri ile toplu olan yerlerde çok sayıda sivil polislerimiz görev yapıyor. AVM’lerde umduğunuzdan çok sivil polis var ve özellikle kalabalık ortamlarda güvenlik önlemleri en üst seviyede. Arka mahallelerimizde istihbarat birimlerimiz çalışma içerisindedir. Dünkü hadise zaten tesadüf bir olay değildir. Yoldan geçiyordu baktık teröristmiş değil bir istihbarat sonucu olan bir şeydir. İstihbarat faaliyetlerimiz çok derin ve güçlüdür. Ama yol kontrolleri çok sıkıdır. Şehrin giriş ve çıkışlarında güvenlik önlemleri en üst seviyededir. Şehrin ana arterleri ve kalabalık yerlerde çok sayıda sivil polis görev yapıyor. Vatandaşlarımız müsterih olsun Şanlıurfalılar gönül rahatlığıyla yaşamlarına lütfen devam etsin. Biz aldığımız tedbirlerle Şanlıurfa’mız herhangi bir kazaya uğramayacaktır.
Vali Küçük,"Şanlıurfa ilimiz bölgeye ait en büyük güvercin çeşitliliğine sahip illerden biridir, Şebap kategorisinde kül renk, miski, çakmaklı, siyah ve beyaz, Halis kategorisinde de aynalı, şami, alaca bağdadi, ispir ve kara nakışlı kuş türlerinin yarışacağını ifade ederek, “Şebap cins başvuru türü 28 Mayıs saat 10.00’da, halis cin başvuru tarihi ise 29 Mayıs saat 10.00’dadır. Gümrük Hanı’nda yapılacak yarışmalarda sonuç bildirimi ve ödül töreni de 29 Mayıs saat 17.00’de yapılacak. Birincilere cumhuriyet altını ve kupa, ikincilere yarım altın ve kupa, üçüncülere de çeyrek altın ve kupa verilecektir” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER