Urfalı baba'nın oğlunu Yunanistan'a kaçırmak istedi!

Şanlıurfa'da yaşayan İhsan Akkuş, daha önce dini nikahıyla Türkmenistan uyruklu Altynay Charyyeva ile evliliğinden bir oğlu oldu.

Urfalı baba'nın oğlunu Yunanistan'a kaçırmak istedi!

Dini nikahlı eşinden 1.5 yaşındaki oğlunu Yunanistan'a kaçırırken yakalandı. Dini nikahla evlendiği İhsan Akkuş'un 1.5 yaşındaki oğlu Kadir'i kaçırdığı gerekçesiyle şikayetçi olduğu Türkmenistan uyruklu 37 yaşındaki Altynay Charyyeva, oğlu ile birlikte yasadışı yollardan Yunanistan'a geçmek isterken Edirne'nin İpsala İlçesi'nde jandarma tarafından yakalandı.

Dini nikahlı eşinden 1.5 yaşındaki oğlunu Yunanistan'a kaçırırken yakalandı

Dini nikahla evlendiği İhsan Akkuş'un 1.5 yaşındaki oğlu Kadir'i kaçırdığı gerekçesiyle şikayetçi olduğu Türkmenistan uyruklu 37 yaşındaki Altynay Charyyeva, oğlu ile birlikte yasadışı yollardan Yunanistan'a geçmek isterken Edirne'nin İpsala İlçesi'nde jandarma tarafından yakalandı.

Şanlıurfa'da yaşayan İhsan Akkuş, daha önce dini nikahıyla Türkmenistan uyruklu Altynay Charyyeva ile evliliğinden bir oğlu oldu. Çift arasında geçimsizlik başlayınca iddiaya göre Charyyeva, 1.5 yaşındaki çocukları Kadir Akkuş'u alarak evi terk ederek kayıplara karıştı. Bunun üzerine İhsan Akkuş, çocuğunu kaçırdığı gerekçesiyle dini nikahlı eşi Altynay Charyyeva hakkında suç duyurusunda bulunup, televizyonlardaki bazı programlara da katılarak oğlunun bulunması için yardım istedi.

Edirne'nin İpsala İlçesi Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yunanistan'a sınır Kel Aliço Köyü'nde bir evde yasadışı geçiş yapmak üzere bekleyen şahısların olduğunu belirleyerek eve operasyon düzenledi. Yapılan aramada evde Altynay Charyyeva ile birlikte yanındaki oğlu Kadir Akkuş da bulundu. Charyyeva'nın yapılan soruşturmasında İhsan Akkuş'un oğlunu kaçırdığı gerekçesiyle hakkında suç duyurusu bulunduğu belirlenmesi üzerine gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Türkiye'de oturma izni olmadığını belirlediği ve anne ile oğlunu İl Göç İdaresi'ne teslim etti. Konuyla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER