Urfa’daki çalıntı maymun ortalığı karıştırdı

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesinde bulunan pet shop çalışanları ile polis arasında arbede yaşandı.

Olay öğle saatlerinde Yenişehir Mahallesinde bulunan bir pet shop mağazasında yaşandı. İddiaya göre çalıntı maymun ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleriyle mağaza çalışanları arasında başlayan sözlü tartışma bir anda büyüyerek fiili müdahaleye dönüştü.

PET SHOP’A ÇALINTI MAYMUN SATTILAR İDDİASI

Geçtiğimiz gün kamyonla evcil hayvan getiren satıcılardan maymun alan pet shop sahibi 1 gün sonra polis ekiplerini kapısında buldu. Satın aldığı maymunun çalıntı olduğunu öğrenen iş yeri sahibi suçunun olmadığını kabullendirmeye çalıştı.

ÇALINTI MAYMUNUN SAHİBİ PET SHOP’UN ÖNÜNDE MAYMUNU GÖRDÜ

Çalıntı maymunu iş yerinde gören sahibi polis ekiplerine haber verdi. İhbarı alan polis ekipleri iş yerine gelerek işletme sahibiyle görüştü ve iş yeri sahibinin karakola gelmesini istedi. Polis karakoluna gitmek istemeyen iş yeri sahibi ile polis arasında arbede yaşandı.

POLİS İLE İŞLETMECİ ARASINDA ARBADE

İddiaya göre polislerin karakola gelmesi gerektiğini belirttiği mağaza sahibi, işletmeci olduğunu belirterek karakola gitme isteğini geri çevirince polis ile işletmeci arasında sözlü tartışma başladı. Sözlü tartışma biranda büyüyünce polis ekipleri işyeri sahibi ve yanındakileri müdahalede bulundu.

Öte yandan işletmecinin polise küfrettiği öne sürüldü.

KADINA ORANTISIZ GÜÇ TEPKİYE NEDEN OLDU

Ayrıca yaşanan olaylarda polislerin orantısız güç kullandığı iddia edildi. Yaşanan olaylar saniye saniye amatör bir kameraya yansıdı. Amatör kamerayla kaydedilen görüntülerde polisin bir kadına yumruk vurması ve polis otosuna bindirilirken tekme atması çevrede bulunanların tepkisine neden oldu.

Kamera kayıtlarında gözaltı yapılırken ki çığlık sesleri ise dikkat çekti. 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 15:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
selen tas
selen tas - 4 yıl Önce

Kadina şiddete hayır diyorlar ama şiddeti yapan bizim devletin polisleri nedense

Mobese
Mobese - 4 yıl Önce

Videoda birşey anlasılmiyor ki

mahmut
mahmut - 4 yıl Önce

bu yunusların anasını bacısını skmk lazım peevengler hanı lan nerde devlet bumu devlet amk kadına el kalkarmı amk

Ruhi
Ruhi - 3 yıl Önce

Arkadslar adamın maymunu kaybolmuş bırakın da alsınlar kimse laftan anlamaz sahibi hayvanı mi verin dese verecekler mi onlar da bu kadar sorun yaratmasaydi bu olaylar olmazdı

akrep
akrep - 4 yıl Önce

polis maymun sahibinin akrabasıymış diye bu kadar iş yeri sahibinin üzerine yüklendiler namusuzlar işte bumu dewlet bumu adalet

SIRADAKİ HABER