Urfa’da Telefonla Dolandırıcılığı : 7 Gözaltı

Şanlıurfa'da, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak 5 ilde 7 farklı olayda aradıkları kişileri dolandırdığı ileri sürülen 7 kişi yakalandı.

Urfa’da Telefonla Dolandırıcılığı : 7 Gözaltı

 Şanlıurfa'da, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak 5 ilde 7 farklı olayda aradıkları kişileri dolandırdığı ileri sürülen 7 kişi yakalandı.

Bursa, Ankara, Hatay, Isparta ve İzmir'de bazı kişiler, telefonla kendilerini Polis, Hakim, Savcı ve Jandarma olarak arayan ve yönelttikleri suçlamalar sonrası istedikleri parayı bankaya havale ettiklerini, tekrar aradıkları kişilere ulaşamayınca dolandırıldıklarını anlayarak polise başvurdu. Başvurunun ardından inceleme başlatan polis, mağdurların paraları yatırdıkları hesapların Şanlıurfa'da olduğunu saptadı ve konuyu Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdi. Harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Şube Müdürlüğünde ekipleri, mağdurların para yatırdığı hesabın bulunduğu PTT şubesinde önlem aldı. Bu sırada banka hesabı ve mağdurların arandığı telefonlardan şüphelileri belirleyen polis, PTT den  para çekmeye çalışırken yakaladı. Polis, üzerinde mağdurların gönderdiği 20 bin lirayı çekerken gözaltına aldığı İsmail K., İbrahim C.,Ömer T., Hüseyin C., Aziz K., Halil K. ve Hasan Y. gözaltına alındı. Gözaltına alınan 7 kişi sorgulamalarının ardından 'dolandırıcılık' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 13:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
vildan koymen
vildan koymen - 3 yıl Önce

Bu gibi konular başa gelince anlaşılıyor. Beni dolandiranlar düzgün bir aksanla kendilerini tanıttı ve benim ayrıca kardeslerimin üç ismimizi ayni zamanda adreslerimizi tam olarak söyledi. Kimlik no mu da söyleyince polis olduklarına ikna oldum.Vatandasin banka hesaplarına Diyarbakır dan para aktarılması ile ilgili çalışmalar yaptıklarını soylediler.Tarih:20 07 2015.Bugun halen haber yok.Isimsiz olarak yada başka kimliklerle telefon kartları alındığı için yada kamera kayıtları olmadığı için en önemlisi kimlik bilgileri yetkisiz kişilerce elde edildiği için bulunamıyorlar.Neden devlet bu konuları duzenlemek için çaba sarfetmiyor.

SIRADAKİ HABER