Urfa'da Tefeci Operasyonu, 5 Gözaltı

Şanlıurfa’da Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından “tefecilik” yapan şahıslara yönelik tefecilik operasyonunda çok sayıda tapu ve senet ele geçirilirken, 4 kişi gözaltına alındı.

Urfa'da Tefeci Operasyonu, 5 Gözaltı

Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kent merkezindeki farklı tarihlerde 5 ayrı olayı gerçekleştirerek “tefecilik” suçunu işledikleri tespit edilen ve aralarında bir kamu görevlisinin de bulunduğu K.Ş., D.D., B.T., M.Ş. ve bunlarla irtibatlı olduğu anlaşılan F.K. gözaltına alındı.bir kişinin yakalanması için çalışmalara devam ettiği belirtildi.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığından Yapılan Açıklamada; Son dönemlerde vatandaşlarımızdan gelen şikayetler ve basında yer alan haberler üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından “tefecilik” yapan şahıslara yönelik olarak başlatılan kapsamlı soruşturmalar çerçevesinde, farklı tarihlerde 5 ayrı olayı gerçekleştirerek “tefecilik” suçunu işledikleri tespit edilen ve aralarında bir kamu görevlisinin de bulunduğu K.Ş., D.D., B.T., M.Ş. ve bunlarla irtibatlı olduğu anlaşılan F.K. gözaltına alınmış olup, bir şüphelinin de yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir.

Gözaltına alınanların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda suç unsuru olabilecek tapu, tapu kayıtları ve senetlere incelenmek üzere el konulmuştur. Şüpheliler tarafından mağdur edilenlerin ifadelerinin alınmasına devam edilirken, olay hakkında tanıklarında bilgilerine başvurulmuştur.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı olarak; yasal çerçevede gerekli tüm tedbirleri uygulamak suretiyle vatandaşlarımızın mağdur olmaması için emniyet güçlerimizle birlikte soruşturmalar kararlılıkla sürdürülecektir.

Vatandaşlarımızın da duydukları, gördükleri veya mağduru oldukları olaylarla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımıza ve emniyet güçlerimize bilgi vermeleri halinde, ciddi sorun haline gelen ve vatandaşlarımızın emeğini, malını, mülkünü ve tüm birikimlerini sömüren tefecilere karşı daha etkin soruşturmalar yapılabilecektir"denildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 17:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
URFALI
URFALI - 11 ay Önce

ÇOK TEŞKR EDERİZ URFA EMNİYETİ . URFA BUĞDAY PAZARINDA BÜYÜK TEFECİ İMAM KIRMIZIYI DA TUTUKLAYIN LÜTFEN KAN EMİCİ DEVLET DÜŞMANIDIR..

MAĞDUR
MAĞDUR - 11 ay Önce

ÖNCELİKLE URFANATİK AİLESİNE ÇOK TŞKR EDERİZ. SONRADA URFA EMNİYET GÜÇLERİNE, TOPÇU MEYDANINDA POSÇU TEFECİLER YUVA YIKIYOR SOYADI YILDIZLAR ELE ALMIŞ, VE URFA BUĞDAY PAZARINDA BÜYÜK TEFECİ İMAM KIRMIZI EVLERİ KASALARI TAPU VE SENETLE DOLU .

urfalı
urfalı - 11 ay Önce

Urfada tefeciliği çökertmek için özel bir ekip kurulmalı ve 24 saat sadece tefeci avına çıkmalıdır çünkü 3000 bin civarında tefeci var kuyumcular buğday pazarı esnafı telfoncular sıradan esnaf gibi görünüp tefecilik yapıyor

murat
murat - 11 ay Önce

Şanlıurfa ilinde yanlızca 5 kişi yok değerli yetkililere burdan sesleniyorum çok yüksek mevkide iş adamı olarak geçinen bazı insanlar asıl görevleri zorla çek senet alarak tefe tüfe işi yapmaktadır fakat bunları biz delillerle sunmamıza rağmen urfa da bazı yetkililer bu konu da hiç bir şey yapmamıştır lütfen elinizi vicdanınıza koyarak bu konu üzerinde durmanızı rica ediyoruz Şanlıurfa ilinde bir çok iş adamı geçinen insanları gerçek görevlerini bulup gerçek yerlerine göndermenizi rica ederiz kurtarın böyle güzel şehri böyle insanlardan

sesiz
sesiz @murat - 11 ay Önce

öncelikle merhabalar kardeş çok doğru söylüyorsun bu konu da bir çok iş adamları var fakat yetkililer sessiz kalıyor inşAllah sesini duyarlar .

erol
erol - 11 ay Önce

ne 5 ne 55i, 555 kişi tutuklansa azdır Urfada

Reis
Reis - 11 ay Önce

Akcakaleye gelin operesyona 100.de 25 i tefeci 100.de 50 si konturcu 100.de 20 si cifci 100 de 5 i esnaf

misafir
misafir - 11 ay Önce

eğitim ve sanayi yatırımlarının gelişme açısından önemli olduğunu düşünüyorum

taşeron
taşeron - 11 ay Önce

ahhh suruç ahhh


SIRADAKİ HABER