Urfa’da Eylem Hazırlığında Olan 13 Terör Mensubu Yakalandı

Şanlıurfa’da PKK/KCK/YPG/PYD terör örgütüne yönelik Jandarma ve Emniyet Müdürlüğünce ortaklaşa düzenlenen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin Şanlıurfa AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’a, emniyet ve jandarma personeline ile belirlenen kritik bazı hedeflere yönelik eylem hazırlığında oldukları belirtildi.

Urfa’da Eylem Hazırlığında Olan 13 Terör Mensubu Yakalandı
Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’da terör örgütü PKK/KCK/PYD/YPG mensuplarına yardım ve yataklık yaptıkları belirlenen şahıslara yönelik operasyon düzenledi. İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda Suruç’ a bağı Payamlı mevkiinde durdurulan araç içerisinde 3 şüpheli şahıs ve devam eden çalışmalarda bu şahıslarla irtibatları tespit edilen 10 kişi yapılan operasyonlar sonucunda yakalandı. Şüpheli şahısların araç ve evlerinde yapılan aramalarda;
5017 gr ağırlığında C4 olduğu patlayıcı madde, 2 Kg ağırlığında A4 olduğu patlayıcı madde, 1 adet verici, 2 adet alphafire alıcı devre, 4 adet elektrikli kapsül, 13 adet pil, 2 adet inşaat eldiveni, 7 adet el bombası, 1 adet Kaleşnikof silah ve bu silaha ait şarjör ile basılı vaziyette 30 adet fişek, Çeşitli markalarda 7 adet silah, bu silaha ait 12 adet şarjör, 1 adet susturucu, 2 adet av tüfeği. 633 adet 7,62 mm çapında fişek. 377 adet 9x19 mm çapında fişek ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan kişilerin Şanlıurfa AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’a, emniyet ve jandarma personeline ile belirlenen kritik bazı hedeflere yönelik eylem hazırlığında oldukları belirtildi, olayla ilgili başlatılan adli soruşturma devam etmektedir.
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 21:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER