Urfa DSİ'yi bastılar

Urfa DSİ'yi bastılar

Şanlıurfa'da geçtiğimiz günlerde Abdurrahman Dede Mahallesi'nde bulunan bir kanala giren 34 yaşındaki Mehmet Kaya kaybolmuştu. Halen bulunamayan Mehmet Kaya'nın yakınları suların kesilmediğini bahane ederek DSİ il müdürlüğünü bastı...
Olay önceki gün Eyyübiye ilçesine bağlı Abdurrahman Dede mahallesinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre Yük taşıyıcılığı yapan 5 çocuk babası 34 yaşındaki Mehmet Kaya iş dönüşü serinlemek için girdiği sulama kanalında kaybolmuş, yapılan çalışmalara rağmen bulunamamıştı. Mehmet Kaya'nın yakınları, iki gündür kanaldaki suyun kesilmediğini iddia ederek eylem yaptı .Devlet Su İşleri 15. Bölge Müdürlüğü (DSİ)önünde toplanan Kaya'nın yakınları, kanaldaki suyun kesilmediği ve bu nedenle Kaya'nın bulunmadığını ileri sürerek yetkililerle görüşmek İstedi. Olayın haber verilmesi ile olay yerine çok sayıda polis, çevik kuvvet ve toma olay yerine sevk edildi.
Kaya'nın yakını Mehmet Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada dün öğlen saatlerinde merkez Eyyübiye ilçesinin Abdurrahman Dede Mahallesi'nde sulama kanalına giren Kaya'nın kaybolduğunu söyledi. Konuyla yetkililerin ilgilenmediğini ileri süren Çoban, Kaya'nın bulunması için kanaldaki suyun kesilmesini isteklerin belirterek "Yetkililerden yardım istiyoruz. Kaya bulunana kadar eylem yapacağız" dedi.Açıklamanın ardından grup, DSİ önünde oturma eylemi yaptı. DSİ nöbetçi amirin suyun kesildiği bildirmesi üzerine grup olaysız bir şekilde dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER